Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Informacje o Hyundai Sonata IV Sedan

Hyundai Sonata IV Sedan
Lata produkcji: 2005 - 2007
Segment: Klasa średnia
Model należący do klasy średniej (segment D) produkowany od 1988 roku. Następca Hyundaia Stellara, początkowo stworzony z myślą o rynku amerykańskim. Projektantem Sonaty I był Giorgetto Giugiaro. W Europie debiutował od drugiej generacji zaprezentowanej w 1993 roku. W Polsce pojawił się dopiero razem z wprowadzeniem czwartej, najnowszej ewolucji w 2005 roku. Od 2008 roku Sonata dostępna jest w wersji po faceliftingu. Na innych rynkach model znany jest również jako Hyundai NF (Rosja), Embera (Indie) i Sonica (Włochy).
Powagosław
W porównaniu z poprzednim modelem jest przełom. W porównaniu z pędzącą do przodu konkurencją – przełomu nie ma. O ile stylistycznie Sonata jest poprawna, to jakość detali razi i odstrasza. ~Powagosław
Luzacjusz
Dziwię się, że w Hyundaiu nie poszli na całość i nie nazwali tego auta Mozartem albo Beethovenem. Z Sonatą ma on tyle wspólnego, co Mandaryna ze śpiewaniem. Bardzo średnia ta Sonata. Choć Mandaryna i tak fałszuje bardziej. ~Luzacjusz

Hyundai Sonata IV Sedan – wybierz silnik

Dane techniczne Hyundai Sonata IV Sedan

Podstawowe parametry Hyundai Sonata IV Sedan
Liczba drzwi 4
Liczba miejsc 5
Średnica zawracania 12 m
Wymiary zewnętrzne Hyundai Sonata IV Sedan
Długość 4800 mm
Szerokość 1832 mm
Wysokość 1474 mm
Rozstaw osi 2730 mm
Rozstaw kół - przód 1575 mm
Rozstaw kół - tył 1560 mm
Wymiary wewnętrzne Hyundai Sonata IV Sedan
Odległość od siedziska przedniego do dachu 1019 mm
Odległość od siedziska tylnego do dachu 970 mm
Szerokość nad podłokietnikami z przodu 1458 mm
Szerokość nad podłokietnikami z tyłu 1445 mm
Wymiary bagażnika Hyundai Sonata IV Sedan
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 523 l
Szkic techniczny Hyundai Sonata IV Sedan

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Hyundai Sonata IV Sedan
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 470
Koszt ogólny 26,30 PLN
LPG10 PLN
ON24.87 PLN
PB23 PLN
Wydatki serwisowe 6,53 PLN Pozostałe wydatki 10,76 PLN

Autodiagnoza Hyundai Sonata IV

Liczba wpisów: 6
Uszkodzony czujnik położenia wału korbowego
dodał: sonatahen, 7 lat temu
Silni zapalał "od ręki". Na poszczególnych biegach miał zadowalające osiągi, ale jak zgasł np. przy ruszaniu spod świateł, czy podczas manewru parkowania, nie można go było ponownie uruchomić, mimo wielokrotnego kręcenia rozrusznikiem. Po kilku godzinach odpalił jak by nigdy nic się nie stało. Aż do następnego zgaśnięcia silnika. Czas początkowego "odczekiwania" wyniósł ~0,5 h, Następnym razem 2h, za kolejnym - na drugi dzień.
Szarpanie automatycznej skrzyni biegów
dodał: Mateusz, 7 lat temu
Samochód szarpie na pierwszym biegu tzn przy wtedy gdy powinien z 1 przełączyć na 2 bieg i po tym szarpnięciu włącza się tryb awaryjny czyli jeden długi bieg oraz kontrolka check engine, może to wystąpić też przy zmianie z 3 na 4 bieg, i tak jest praktycznie po każdym ponownym uruchomieniu silnika, jeszcze jedna ważna sprawa z początku może być widoczne wieszanie się prędkościomierza lub chwilowe jego nie działanie.
Nie działa obrotomierz
dodał: mik03, 3 lata temu
Po odpaleniu silnika obrotomierz wskazuje ciągle 0. Początkowo myślałem, że to wina alternatora - jednak po wymianie problem pozostał. Komputer nie wykazał żadnych błędów, można w nim sprawdzić jakie aktualnie są obroty na włączonym silniku. Czy to wina samego wskaźnika, czy może kabli prowadzących do alternatora? Proszę o pomoc!

Publikacje o Hyundai Sonata

Newsy o Hyundai Sonata

Hyundai Sonata IV Sedan
Aktualnie przeglądasz Hyundai Sonata IV Sedan