Ocena kierowcy - Hyundai Sonata IV Sedan

Miernik M, 7 lat temu
Silnik 2.4 i 16V 161KM 118kW
Rok produkcji 2006
Hyundai Sonata IV Sedan 2.4 i 16V 161KM 118kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Świetny silnik 2.4 benzyna - polecam do gazu. Jednak ważna uwaga - dobrą instalacje w nim trzeba zamontować nie żałować pieniędzy. Silnik jest nowoczesny i nie toleruje dziadostwa. W moim aucie od dwóch lat jest założony STAG z pełną sekwencją i szczerze mówiąc nie wiem, kiedy się sam zmienia na gaz. U mojego znajomego założono w Sonacie zwykłą tanią instalację LPG i raz, że więcej pali a dwa silnik prycha jak" koń przy furmance i gdzieś w nim te konie zaginęły". Kiedyś w latach 90 Polacy się śmiali z " Hyundaja " co za dziadostwo, fakt szału nie produkowali. Tylko oni wyciągnęli lekcję z tamtych lat i dziś produkują świetne auta a w Polsce na Żeraniu szczury po dawnym FSO latają ! I kto się teraz śmieje, no kto ?
Inne : Brak
Świetny i niedoceniony samochód w Polsce
Jeżeli chodzi o silnik to mocy mu wystarcza a wyprzedzanie innych aut na 4 lub 5 nie sprawia żadnego kłopotu. Elastyczność jego jest dobra i nie zaskakuje szalonym spalaniem.
Skrzynia biegów jest dobra, biegi wchodzą bez problemu.Do pełni szczęścia koreańczycy powinni go wyposażyć w 6, to już by się płynęło.
Znosi bardzo dobrze nasze drogi. Po dwóch latach jego użytkowania wymieniłem drążki stabilizatora. Dostałem jej oryginalne za około 40 złotych sztuka. Po drogach szybkiego ruchu i autostradach tym autem się płynie. Konkurencja może czuć się zagrożona.
Do przodu i na boki świetnie, troszkę gorzej do tyłu, dlatego zainwestowałem w kamerkę i po problemie.
Wszystko na swoim miejscu.
Świetna wentylacja, ogrzewanie i klima. Nie było żadnych problemów latem aby podróżować z rodziną w przyjemnym chłodku a zimą można po kilku minutach mieć na sobie tylko koszulkę
W sonacie można się ganiać w środku a z tyłu mój kumpel,który ma prawie 2 metry wzrostu siedział jak na kanapie przy stole.
Niech się przypatrzą europejski koncerny jak jeździ się sonatą. W środku cisza i spokój. Do 140 km/h nic nie słychać silnika. Znajomy, który ma A6 z 2005 roku był w szoku, kiedy się ze mną przejechał. Do tego nie wierzył, że koreańczycy zbudowali takie auto.
Ceny części zamiennych bardzo przyzwoite. Wymieniłem tarcze hamulcowe z przodu i klocki. Za oryginały zapłaciłem około 400 złotych ! Zamienniki można nabyć za pół ceny - do wyboru, jak kto woli.
Nie doceniony samochód w Polsce. Cena auta bardzo przyzwoita, wyposażenia bardzo bogate, spasowanie elementów wnętrza bardzo dobre.
Na chwilę obecną pojazd spisuje się bez zarzutów.Oby tak dalej.
Jak wyżej. Żadnych poważnych usterek nie było.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i 16V 161KM 118kW [l/100km]

11,5