Ocena kierowcy - Hyundai Sonata IV Sedan

andrew, 14 lat temu
Silnik 3.3 i 250KM 184kW
Rok produkcji 2006
Hyundai Sonata IV Sedan 3.3 i 250KM 184kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Karoseria : najbardziej mnie zaskoczył CAŁOKSZTAŁT !!!! wszyscy znajomi którzy oglądają po kolei zmieniają zdanie o koreańczykach!!!!
Jestem bardzo zadowolony z zakupu,autem świetnie,bardzo przyjemnie sie jeżdzi,wszystkim się podoba,
Silnik mocny cichy,trochę za bardzo paliwozerny,ale rekompensuje to przyjemnosc jazdy
Pięć z minusem,a minus za dość dlugie zbieranie się przy silniejszym naciśnieciu gazu,ale dziala bardzo plynnie
Po dobrej drodze super,troche wyrzuca na zakrętach trzeba poprawiać skręt,po nierównościach stuka zawieszenie,trochę za twarde
Do przodu,na boki idealna,przesiadłem się z Jeepa Granda i nie zauważyłem różnicy,do tyłu nieco gorzej,ale to duże auto i są czujniki parkowania
Wszystko właściwie dobrze,przeszkadza mi brak zegarka na desce rozdzielczej,jest na srodkowej konsoli,przyciski komputera schowane za kierownicą,ale to drobiazgi
Klima jeszcze nie wiem jak działa,ale ogrzewanie słabe,może to wina termostatu bo wskazowka temp jest ponizej połowy zakresu,jeszcze tego nie sprawdziłem,słaby nadmuch powietrza nawet na najwyższej prędkosci /moze filtr kab. do wymiany?/,co chwilę trzeba włączać odparowanie przedniej szyby,ale szybko pomaga
Oooooooogromna!!!!Z przodu ,z tyłu jeszcze większa,a bagażnik to już gigantyczny
Nie słychać nic,ani w mieście ani na trasie przy 200,troszkę tylko przy ostrym przyspieszaniu ale to przyjemne,hehe zapomniałem o oponach,ale to moze wina opon...
Zużcie paliwa dalekie od książkowego 9,9 sr, u mnie 13,4 ale Jeep palił 15-16,to mi nie przeszkadza,ceny w serwisie pewnie duże,wymiana oleju kompl 550zł , u mechanika shell helix ultra plus dobry filtr 200zł,więcej nic narazie nie robiłem
Kupiłem go za cenę starego A6,a są to auta nie do porównania,prędzej z nowym A6 sylwetka 95% podobna ale dwa razy droższy,pełny wypas z jasną skóra ,nawigacją, automatem itp itd,O jakości dopiero się przekonam,Kiedyś miałem C4 to stale się coś psuło
krótko jeżdzę,ale coś tam było od razu od kupna,podczas jazdy zapalały się nagle awaryjne na krótko,szczególnie na nierównościach,ale przestało narazie.......uszkodzony teleskop bagażnika,trochę dziwne na ten przebieg....ale kupiłem kompl używek za 100zł i git,zaczęła mrugac kontrolka poduszki a teraz pali się ciągle,jeszce nie wiem co jest,no i to wszystko
Narazie nic,trzeba sprawdzić to stukające zawieszenie,ale to chyba nie luzy tylko twardość

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.3 i 250KM 184kW [l/100km]

11,5