Ocena kierowcy - Hyundai Sonata IV Sedan

rova, 17 lat temu
Silnik 3.3 i V6 24V 233KM 171kW
Rok produkcji 2005
Hyundai Sonata IV Sedan 3.3 i V6 24V 233KM 171kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
zaskakująco/dla Polaka/ dobre auto.Wybrałem je świadomie ze wszystkich marek występujących w mieście wojewódzkim.Żona na wieść o moim zainteresowaniu tym samochodem powiedziała ,że do koreańczyka nie wsiądzie.Jak pojechała do salonu i obejrzała powiedziała tylko-kupuj.
cichy ,wielka frajda jak przyśpieszając od setki jeszcze wciska w fotele.ruszając z pod swiateł mam wrażenie ,że dla reszty jeszcze pali sie czerwone.Przy wyprzedaniu na polskich drogach trzeba uważać bo natychmiast jest 140 na liczniku.
Mój czwarty samochód z automatem.Ten jest najlepszy.Poza miestem tryb sekwencyjny-miodzio-samochód idzie jak motocykl
Na krótkich poprzecznych nierównosciach trochę chałasuje ale to raczej nie wina samochodu.W sumie bardzo wygodny i stabilny.
Bez zastrzeżeń.Czujniki cofania dodatkowo poprawiają komfort przy cofaniu
kierownica mogłaby byc troche mniejsza i zasłania przełączniki komputera
brakuje regulacji prędkości nawiewów poszczególnych kanałów! Można regulować tylko prędkością dmuchawy lub przestawiając kierunki wylotów.Zmusza to do częstych manipulacji w trakcie jazdy.Po wlączeniu samochodu w chłodne dni zaparowuje na kilka sekund przednia szyba !
Rewelacja! Za to między innymi ją wybrałem.Pierwszy mój samochód gdzie zdarza mi się przysuwać fotel do kierownicy/mam 182cm./
Bez zastrzerzeń.Jadę i słucham sobie muzyki.Na jakość dzwięku zwracają również uwagę moi pasażerowie.
Na trasie można się zmieścić poniżej 9 ale trzeba mieć delikatną nogę .Katologowe 7.4 poza miastem możliwe na krótkim odcinku spokojnej jazdy bez wyprzedzania.Każde gwałtowne naciśnięcie na gaz psuje statystykę.
Za to samo w wersji niemieckiej i japońskiej musiałbym zapłacić o 100000 więcej.Aż dziw ,że po roku jazdy tym samochodem nie widziałem takiego samego na drodze.
Po roku wszystko nadal gra

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.3 i V6 24V 233KM 171kW [l/100km]

12,0