Ocena kierowcy - Hyundai Sonata IV Sedan

josephd@gazeta.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 CRDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Hyundai Sonata IV Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Najbardziej na początku w tym aucie podobała mi się sylwetka. Później przeglądałem ranking awaryjności i w USA 1 miejsce w 2005 w europie 3 miesce jako najmniej awaryjne auto w swojej klasie... daje do myślenia. To że auto jest mało popularne jest jego zaletą nie wadą , żadko można oglądać takei coś na ulicy( ludzie się oglądają ), W ubezpieczalni (Hestia) dostałem 35 % zniżki na markę auta jako auto o niskim ryzyku kradzieży :D ( na audi A6 jest 80 % zwyżki). Stawiam to auto na ulicy i żaden złodziej się nim do tej pory nie zainteresował. W Seacie Leonie , którego miałem wcześniej po tygodniu miałem złamane zamki i nie miałem stacyjki. W/g rankingów wszystkie europejskie marki są bardziej awaryjne niż Hyundai Sonata. Uważam że Hyundai na dzień dzisiejszy ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Wadą Sonaty jest szybka utrata wrtości dlatego ja kupiłem roczny samochód na którym 1 właściciel utracił to co miał utracić :D
Silnik diesla 140 KM jest dobry , jeśli dołoży mu się chipa moc wzrasta nawet do 168 km i wtedy dopiero się zrywa, bardzo cihca praca ( prz 160 km/h silnik ma 3000 obrotów )
4 stopniowy automat - mój pierwszy automat - dla mnie rewelacja
Wszystko OK
Lpiej by było gdyby słupki przednie były przezroczyste :D
Wszystko na swoim miejscu.
Szybko się nagrzewa , klima pracuje już przy niskich obrotach.
Po przesunieciu siedzenia maksymalnie do tyłu dla pasażera ( z tyłu ) pozostaje jeszcze bardzo dużo miejsca na nagi.
Silnik diesla cechuje się niskimi obrotami przez co jest cichy.
Na trasie prz 90km/h pali poniżej 6 litrów , w mieście wychodzi więcej ( w zasadzie należy zapytać ile na godzinę a nie na 100km ). Srednie zużycie 9,5 litra. Nie jest to rewelacja ale na auto ważące 1,7 tony i z automatyczną skrzynią biegów chyba normalne.
Król w tej kategorii
Po przejechaniu 15 tyś km nie mogę stwierdzić żadnych usterek