Ocena kierowcy - Hyundai Sonata IV Sedan

Silnik 2.0 CRDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Hyundai Sonata IV Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo trwałe
Sonatą jeździłem przez 3 lata i zrobiłem nią 70tys km. Niejednokrotnie przejechałem trasy ponad 1000km. Mogę przyznać że jest bardzo udanym samochodem. Bardzo komfortowa limuzyna za niewielkie pieniądze. Więcej informacji na temat zamieszczę niżej, a jestem osobą dość krytyczną co do samochodów.
Niestety 140 koni na samochód warzący 1600km to zbyt mało, dlatego zdecydowałem się na chip tunning przy czym na hamowni wyszło 170km. ok 9s. do setki to już bardzo dobry wynik. Kulturę pracy oraz elastyczność oceniam Bardzo dobrze Trwałość i niezawodność oceniam Celująco, nie miałem tym silnikiem oraz z osprzętem żadnych problemów. (230tys km) Spalanie oceniam dobrze. Nie wyróźnia się wsród innych samochodów
Manualna skrzynia biegów nie sprawiała żadnych problemów, mały minus na przełożenie 6-ego biegu przy 100 km/h obrotomierz wskazywał ok 1900rpm. Moim zdaniem przełożenie powinno być dłuższe
Jeżeli ktoś chce komfortowy samochód to będzie z tego zawieszenia zadowolony. Dobrze wybiera nierówności. Komfort oceniam Bardzo dobrze Koszty też oceniam Bardzo dobrze, zawieszenie jest bardzo trwałe oraz ceny części są przystępne. Po przebiegu 200tys wymieniłem tylko dwie tuleje wahacza tylnego oraz amortyzatory. Moja Sonata nie raz jechała z maksymalnym obciążeniem. Właściwości jezdne oceniam tylko na dobrze.
Miałem piękny czarny lakier, wyglądało to bardzo dobrze. Kwestie gustu odstawmy na bok. Po 10 latach korozja pojawiła się na tylnych nadkolach. Korozja też się pojawiła na przednich oraz tylnych sankach. Na tył zostałem wezwany na akcję serwisową
W tych latach produkcji nie znam sedana o lepszej widoczności, Lusterka boczne bardzo duże. Znacząco poprawiają widoczność.
Wszystko na swoim miejscu, Dużo schowków i uchwyty na kubki w odpowiednich miejscach
Ogrzewanie oraz klimatyzacja jak w przecietnych samochodach. Wyróżnia się bardzo cichą dmuchawą
Bardzo dużo miejsca z przodu oraz bardzo dużo miejsca z tyłu. Z tyłu to chyba tylko superb ma więcej miejsca na nogi. Bagażnik ogromny, ale niestety mało foremny
Bardzo dobre wyciszenie. Nawet z prędkościami autostradowymi można spokojnie rozmawiać. Ciszej niż w tej klasie oraz w tych latach
Ceny części są niskie i na dodatek nie trzeba ich często wymieniać. Mój egzemplarz jest po chip tuningu i spalanie z predkości autostradowej (140km/h) spadło z 7.0 do 6.7 A reasumując Najniższe spalanie w trasie to 4.7 bardzo oszczędna jazda na odcinku ponad 200km Normalna jazda w trasie 5.2-5.8 Autostrada 140 to 6.7 Trasa Polska- Holandia przeważnie 160-180 wychodziło w granicach 7.4-7.6 Oczywiście nie jednokrotnie trzeba było zwalniać Jazda po śląsku, krótkie odcinki, miasto i krótkie trasy od 7.5 do 10 litrów w zimę
Napiszę krótko, bez konkurencyjny na rynku wtórnym
Osłona przeciwsłoneczna odpadła
Brak