Ocena kierowcy - Hyundai Tucson III SUV Facelifting

Camillo, 4 lata temu
Silnik 1.6 GDi 132KM 97kW
Rok produkcji 2019
Hyundai Tucson III SUV Facelifting 1.6 GDi 132KM 97kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Auto posiadam od 2 tygodni. Na razie przejechałem nim ok 1000 km tak, że za dużo jeszcze nie opowiem ale jak na razie jest bardzo wygodny, przestronny , ładny w środku jak i na zewnątrz. Jest kilka mankamentów których bym się doczepił ( wersja comfort z navi) a mianowicie : 1) trochę za mało niutonometrów chyba bo trochę zamulony ale się przyzwyczaja, 2) trochę większy bagażnik skoro jest miejsce na koło zapasowe choć koła tam brak ,3) jestem przyzwyczajony do lewego podłokietnika a tu nie mam gdzie oprzeć ręki , jest w drzwiach miejsce na to ale zbyt nisko i nie wygodnie się wtedy robi a na podsżybiu zbyt wysoko, 4) no i chyba ostatnie jak do tej pory blokada niezapiętych pasów bezpieczeństwa, nie można ruszyć. Zgadzam się że chodzi o bezpieczeństwo ale podjechalem pod garaż otworzyłem drzwi no i lipa - bez pasów nie wjedziesz - można by było z tym coś zrobić, może do jakiejś prędkości bez blokady albo jak zawsze jakiś alarm nie zapietych pasów. No może jeszcze jedno to w standardzie mogliby montować większe koła byłby ładniejszy ; -)
Pracuje jak pszczółka, trochę śmiesznie ale się przyzwyczaję oczywiście przy otwartej masce . Ten mój trochę zamulony ale może dlatego że przesiadłem się z większego.
Jak na razie brak zastrzeżeń, pracuje ładnie, tylko trzeba się namachać ;-)
Trochę twarde zawieszenie choć idzie się przyzwyczaić, poza tym bardzo dobrze trzyma się drogi, układ kierowniczy chyba wspomagany elektronicznie dla mnie super, przy parkowaniu miękko skręca a w trasie już jest bardziej twardo .
Przyciąga oczy przechodniów. Sądzę że z upływem czasu plastikowe nadkola się odwdziecza brakiem rdzy na karoserii, a może to tylko dla uroku auta ....? Nie wiem
Z przodu i boki super lecz boki przy cofaniu już trochę gorzej trzeba się dobrze rozglądać ( na boki + kamerka jeśli jest).
Wszystko ok bym powiedział.
Klimatyzacja działa jak należy, ogrzewania nie sprawdzałem w tak ciepłe dni ;-)
Powiękrzyłbym bagażnik i będzie ok.
Do prędkości 120-130 super, powyżej Szymon wiatru i opony słychać a ok 150-160 już słychać pracujący silnik.
Po 2 tygodniach nie ma co pisać.
Każdy by chciał jak najtaniej ale ładne to auto i nie ma co narzekać- jest ok.
Brak.
Brak.