Ocena kierowcy - Hyundai Tucson III SUV Facelifting

andrzej_groma, 3 lata temu
Silnik 1.6 CRDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2020
Hyundai Tucson III SUV Facelifting 1.6 CRDi 136KM 100kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Po opiniach użytkowników myślałem, że będzie gorzej a jest ok.
Karoseria : Plastiki w bagażniku. Ciężko coś więcej na razie powiedzieć
Użytkuje auto od 4 miesięcy, na razie odpukać. Byłem w górach i silnik dawał radę wbrew powszechnym opiniom. Wg mnie najładniejszy SUV w średniej klasie. Nie jestem zapalonym kierowcą, ale tym autem po prostu lubię jeździć.
Byłoby 5 gwiazdek, ale trzeba się nauczyć się nim jeździć. W kwestii alternatywy do modelu z turbiną to biorąc pod uwagę różnice w spalaniu (ponad dwa litry) i różnicę w cenie zakupu (drożej o ponad 18 tys. zł) to nie ma o czym mówić. W trasie trzeba korzystać z bardzo elastycznego trzeciego biegu i nie można wciskać pedału gazu gwałtownie w podłogę (tylko z wyczuciem). Wtedy auto zaczyna fajnie się słuchać kierowcy.
Biegi elastyczne, a najbardziej trójka która w trasie daje możliwość dynamicznego wyprzedzania. Lewarek zmiany biegów chodzi jakby był umiejscowiony w gumie - fajne wrażenie.
Stabilny, nie buja w trasie. Nie odczuwam że siedzę wysoko nad asfaltem. Mi pasuje.
Lakier chyba za miękki.
Łyżka dziegciu to słupek A, który jest szeroki
Bez uwag. Wszystko na swoim miejscu, pod ręką, szybko się wszystkiego nauczyłem.
Chłodzi natychmiast, wydajność klimy super. Grzeje po 5 min. Rewelacja.
Dwumetrowiec w tej klasie ma najwięcej miejsca. Rewelacja. Za mną pasażer koło 180 cm swobodnie usiądzie. Ma to swoją cenę, bo bagażnik 513 l nie powala, ale wolę tak niż duży bagażnik a pasażerom ciasno.
Cichy silnik, cicho w środku, nic nie skrzypi, dobre spasowanie materiałów wykończeniowych.
Na razie max, ale zobaczymy po przeglądach.
Super - nie oczekuje więcej za taka kasę, chociaż chciałbym mieć takie pieniądze żeby mnie było stać wydać 18 tys. więcej za 45 koni mechanicznych więcej. Mankamentem są też plastikowe nadkola w bagażniku, które momentalnie się rysują przewożąc twarde przedmioty. Trochę ratowałem się Plakiem. Tu Koreańczycy za mocno przyoszczędzili.
Na razie nic.
Na razie nic.