Ocena kierowcy - Hyundai Tucson III SUV

Hugo, 6 lat temu
Silnik 1.6 GDI 132KM 97kW
Rok produkcji 2016
Hyundai Tucson III SUV 1.6 GDI 132KM 97kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Zastanawiałem się ponad pół roku nad wyborem tego auta i jestem bardzo zadowolony z tego wyboru. Wygląd - najładniejszy z dostępnych SUV-ów. Rabat u dilera - znaczny. 5 letnia gwarancja - bardzo ważny atut. Wiedziałem w 70% co kupuję. Ci malkontenci którzy narzekają na to niby "badziewie", niepotrzebnie psują nam i tak dobrą ocenę Tucsona. To opinia po roku. Po odpowiednim okresie, znowu się podzielę moim doświadczeniem.
Silnik, jak na SUV-a, to powinien być co najmniej 1.8, ale ~20000 PLN za trochę mocniejszy silnik, to naprawdę za dużo. Daje radę. Idealny do jazdy w mieście i w okolicy, na autostradach spokojna, szybka i przyjemna jazda. Nie ma co narzekać, wiadomo 1.6, ale zupełnie wystarcza, nawet na długie, zagraniczne podróże. 1000 km w Alpy - 7.6 przy 140 km/h.
Jak dotąd nie zauważyłem żadnych trudności. Wszystko wchodzi łatwo i precyzyjnie.
Nigdy nie prowadziło mi się tak lekko samochodu.
Widoczność z przodu fantastyczna. Jeżeli chodzi o tył, to chyba tak samo jak większość SUV-ów.
Po kilku dniach bardzo szybko przyzwyczaiłem się do obsługiwania wszystkich najważniejszych funkcji. Rozmieszczenie przycisków i pokręteł 'na swoim miejscu'.
System reaguje dobrze na zmianę temperatury. Nawiew powietrza - świetny. Ocena trochę lepiej niż dobra, ale nie doskonała.
Z przodu, dla kierowcy i pasażera - znakomicie. W tyle, dla dwóch/trzech osób, z możliwością odchylenia tylnych foteli bardzo komfortowo.
Do 130 km/h spokojnie, potem tak jak i w innych autach tej klasy. Nie rozumiem narzekających. Przy każdej prędkości można spokojnie rozmawiać.
Średnie, nie odstają od tego czego się spodziewałem. Natomiast ubezpieczenie (tak jak zapewne innych samochodów), kosmos! I to po prawie 50 latach bezkolizyjnej jazdy.
Za tą cenę w porównaniu z poprzednim autem, oczekiwałbym: wszystkie okna automatyczne, regulacja fotela pasażera, miękkie obicia boków. Cena za przednie czujniki około 1000 PLN, trochę wygórowana. Reszta OK!
Zero. Zrobiłem dopiero 8000 km.
Zero. Jak wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 132KM 97kW [l/100km]