Szukaj

Informacje o Hyundai Tucson III SUV

Lata produkcji: 2015 – 2018
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe
Hyundai Tucson został zaprezentowany w roku 2004 jako bliźniaczy model Kii Sportage II generacji. Jego nazwę zapożyczono od miasta w stanie Arizona. Miało to być kontynuacją, zapoczątkowanego w roku 2000 przez model Santa Fe, trendu nadawania SUV-om marki nazw miast. Na wielu rynkach (także w Polsce) druga generacja modelu była oferowana pod nazwą ix35. Powrót do pierwotnej nazwy przy okazji zaprezentowania III generacji modelu oznacza rezygnację przez Hyundaia z nazw literowo-liczbowych aut klasy crossover/SUV. Hyundai Tucson klasyfikowany jest jako kompaktowy crossover. Jego rywalami są takie samochody jak Toyota RAV4, Suzuki Grand Vitara, Nissan Qashqai czy Volkswagen Tiguan.
czytaj więcej
Powagosław
Fantastyczna metamorfoza, której efekt przyćmiewa wiele marek o ugruntowanej pozycji w tym segmencie. I te proporcje nadwozia! Gdyby Hyundai tak nie szalał z ceną, mielibyśmy stuprocentowego faworyta w klasie kompaktowych SUV-ów. ~Powagosław
Luzacjusz
Pierwszy Tuscon rymował mi się w głowie ze słowem salceson. Podobne wrażenia. Teraz natomiast Tuscon ma fason. Salceson to jest teraz u konkurencji. Tu jest uczta na orbicie okołoziemskiej i anieli przygrywają na harfach. ~Luzacjusz

Hyundai Tucson III SUV – wybierz silnik

Pokaż silniki:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Liczba drzwi 5
Liczba miejsc 5
Średnica zawracania 10,5 m
Promień skrętu 5,25 m
Długość 4475 mm
Szerokość 1850 mm
Wysokość 1645 mm
Wysokość z relingami dachowymi 1650 mm
Rozstaw osi 2670 mm
Rozstaw kół - przód 1608 mm
Rozstaw kół - tył 1620 mm
Prześwit 185 mm
Prześwit 4x4 172 mm
Odległość oparcia przedniego od komory silnika 1053 mm
Odległość od siedziska przedniego do dachu 1005 mm
Odległość pomiędzy siedzeniami przednimi i tylnymi 970 mm
Odległość od siedziska tylnego do dachu 995 mm
Szerokość nad podłokietnikami z przodu 1450 mm
Szerokość nad podłokietnikami z tyłu 1410 mm
Szerokość na wysokości podłokietników z przodu 1413 mm
Szerokość na wysokości podłokietników z tyłu 1384 mm
Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone) 1503 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 513 l
Długość do oparcia tylnej kanapy 860 mm
Długość ze złożoną tylną kanapą 1657 mm
Kąt natarcia 17,2 stopnie
Kąt rampowy 18,6 stopnie
Kąt zejścia 23,9 stopnie
Dopuszczalne obciążenie dachu 100 kg
Ogólna ocena
4,4 /5 Średnia dla segmentu 4,3
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(83%)

Zalety

+ Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Wentylacja i ogrzewanie + Ergonomia

Wady

- Stosunek jakość/cena - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) - Silnik

Wybrane oceny

4,6
~Krzysztof455
Hyundai Tucson III
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Auto użytkuje od nowości. Kupiłem go z silnikiem wolnossącym bez turbo. Po koncernie VW miałem dosyć awaryjności turbin. Co do Tucsona jestem bardzo z niego zadowolony. Silnik w mieście zachowuje się idealnie przyśpieszenie jest wystarczające. Do 50km/h jak i do 30km/h rozpędza się żwawo. Jadąc w trasę w pięć osób plus pełen bagażnik na haku 4 rowery auto paliło więcej. Natomiast ja nie narzekam biorąc pod uwagę mały silnik duży opór powietrza i pełen samochód jest ok. Spalanie wszystko zależy od nogi ja mam ciężką więc spalanie znaczne. Przy zabawie ecodriwing na poziomie 7,8 w mieście. W trasy polecam nadal diesla. Do miast jak na użytek własny z ręką na sercu Polecam.
3,0
~Mariusz
Hyundai Tucson III
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Powiem krótko,po przebiegu 5 tys ,robią się fale na drzwiach pasażer i kierowca ,mam to auto rok,to są szczyty dziadostwa !!!za cienka blacha na tak dużą powierzchnię drzwi!!oszczędni Koreańczycy!!żenada!!będę to reklamował ale pewnie zrobią że mnie idiotę jak to serwisy mają w zwyczaju w takich sytuacjach,ergonomia wnętrza to szczyty dna nikomu niepotrzebne otwory na kubki obok jakiś prostokąt w który nie wiadomo co włozyć,między fotelami coś pionowe w co tylko wódkę można schować a schowki w drzwiach praktycznie nie istnieją!!siedzenia z bardzo marnego tekstylnego sztucznego materiału błyszczącego plastikiem poliestru fuj,w dodatku po 5ciu tys zagina i wyciera się materiał na siedzeniu kierowcy,reasumując piękne auto z marnym wnętrzem jakościowo i ergonomią oraz z cieniutká blachą ,jeśli chcesz mieć doły jak leje po bombach za pięć lat na drzwiach polecam hehe ,nigdy więcej Hyundai!!!
4,9
~donstef
Hyundai Tucson III
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Tucson'a oceniam rewelacyjnie! Przesiadłem się z Laguny 3 Kombi i jestem zadowolony. Zalet jest bardzo dużo, ale kupujący wchodzą na autocentrum po to żeby dowiedzieć się o wadach. Wadą dla mnie są: - fotele: ponieważ w Renault lagunie były dużo wygodniejsze i chyba ciężko będzie lepsze znaleźć ale tragedii nie ma. - Brudne nogawki - tak wychodząc w deszczową pogodę trzeba wyskakiwać z auta żeby nie wytrzeć nogawką brudu. - nadkola w bagażniku, które zmniejszają ustawność, właściciele kombi tego problemu nie mają - tempomat który nie ma wyświetlenia ustawień na ekranie (nie wiem na ile ustawiłem prędkość ) Więcej wad nie pamiętam :) A jeśli chodzi o silnik to widzę że GDI 132 KM nie cieszy się uznaniem. Ale mamy dwa typy kierowców: tych którzy umieją jeździć wolnossącymi benzynami o mniejszej mocy i tych którzy tego nie umieją :) Jak ktoś rozmyśla zakup TUŚKA to polecam, Jedyna awaria na gwarancji usunięta to silniczek od ustawiania lusterka.
Średnie spalanie dla Hyundai Tucson III SUV
7,8 – 9,0
l/100 km
6,5 – 8,2
l/100 km
8,6
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

7,8
Hyundai Tucson III
SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Posiadam Tucsona TGDI 177 Km w automacie z napędem 4x, opony 245/45/19. Średnio pali wg ilości zatankowanego paliwa 8 litrów. Jeżdżę z przewagą trasy krajowej. Na wyjeździe do Chorwacji przez Czechy i Austrię spalił 7,9 litra, jazda wg przepisów w danym kraju. Minimalne średnie spalanie to 7,3 l drogami lokalnymi, trasy po ok. 60 km. krótki wyjazd w miasto tj, trasa ok. 3-4 km to ok. 12 litrów. Komputer nieco zaniża spalanie. Bardzo fajna dynamika, o wiele lepsza niż w dieslu 185 KM, który także miałem okazję jeździć, a spalanie tylko niecały litr więcej. Jestem bardzo zadowolony.
9,8
Hyundai Tucson III
SUV 2.0 CRDI 185KM 136kW
Przebieg 89.000km, automat, naped 4WD, jazda 40% autostrada, 60% miasto a i tak ciezko zejsc ze spalaniem ponizej 10L/100km. Silnik zadbany, olej/filtry zmieniane co roku, zadnych usterek i bledow a i tak przy spokojnej jezdzie duzo za duze spalanie w porownaniu do danych producenta.
8,6
Hyundai Tucson III
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Spalanie wersji awd 2.0 gdi. Instalacja Lovato z dotryskiem benzyny 0,5 do1l na 100km. Najniższe spalanie na trasie jazda że średnia prędkością około 60. Przy tej jeździe komputer podaję 6.9 l/100km. A gazu wychodzi 7,5 plus dotrysk benzyny. Minus to dość długie przełączanie na gaz. Od 1 do 2 km w zależności od tem na zewnątrz (auto garażowane). Ustawione na 35 parownik i 45 po tem z OBD. Zawsze oczywiście można obniżyć . Zimaluk@gmail.com

Usterki Hyundai Tucson III

Liczba wpisów: 29
brak mocy na 3 cylindrze
  • Hyundai Tucson III SUV Facelifting 1.6 GDi 132KM 97kW 2018-2020
  • układ wtryskowy
  • 16 tys. km
w czasie jazdy w wiekszosci wrzucaniu biegu z 3 na 4 silnik dostaje dran faluje i wlacza sie czek i silnik traci moc . jak sie okazało po podłaczeniu pod komputer brak mocy na 3 cylindrze . wymieniłem swiece sam bo gwarancja tego nie obejmuje i nadal objawy byly takie same to juz ASO wymieniło cewke ale to nic nie dalo a teraz beda rozbierac rozrzad juz nie mam sily bo nowe auto a co jakis czas silnik w czasie jazdy traci moc i faluje . jak wylacze auto na 10 min usterka nie wraca po wlaczeniu silnika czek sie nie wlacza ale za jakis czas znowu sie pojawia jak ktos ma cos podobnego to prosze o kontak 669 547 365
Problem rozwiązany
4 komentarze
Skrzynia biegów
  • Hyundai Tucson III
  • układ napędowy
  • 77 tys. km
Witam rok temu wymieniałem synchronizatory skrzyni biegów! Teraz podczas jazdy na 4 biegu pojawił się jakiś dziwny dźwięk (takie trykanie) najprawdopodobniej ze skrzyni. Im więcej gazu dodaje tym głośniej to słychać. Co to może być za problem?
Oczekuje na rozwiązanie
kontrolka poziomu płynu do spryskiwaczy
  • Hyundai Tucson III SUV Facelifting 1.6 T-GDi 177KM 130kW 2018-2020
  • instalacja elektryczna
  • 67 tys. km
Przy każdym włączeniu auta włącza się informacja z kontrolki poziomu płynu do spryskiwaczy - o jej niskim poziomie, mimo uzupełnienia pod korek. Czy to się da samemu jakoś zresetować czy potrzebny serwis? Ktoś miał taki przypadek?
Oczekuje na rozwiązanie
Hyundai Tucson III SUV