Ocena kierowcy - Hyundai Tucson III SUV

Kiel, 3 lata temu
Silnik 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Rok produkcji 2015
Hyundai Tucson III SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Świetne zawieszenie. Komfortowo a jak potrzeba wejść w zakręt to nie przechyla się za bardzo.
Inne : Samochód nie jest przystosowany do osób pow. 185 cm wzrostu. Dlatego bym go nie kupił ponownie. Kolano styka się z twardym plastikiem i odbiera całą radość z jazdy. Próbowałem chyba z 1000 razy ustawić fotel i kierownice w komfortowy sposób i jest to niewykonalne. Jedyna opcja żeby kolano nie bolało to odsunąć fotel na maxa do tyłu, kierownica na siebie a i tak ledwo się do kierownicy sięga przez co ciężko się prowadzi.
Samochód poprawny w każdym względzie ale wybitny w żadnym. Linia samochodu jest przepiękna, zwraca uwagę przechodniów. Wewnątrz za to tandetnej jakości plastiki i średnio wygodne fotele. DUŻA UWAGA DLA WYSOKICH OSÓB: sam mam 190 cm wzrostu i niestety dla tak wysokich osób nie ma miejsca na prawe kolano które CAŁY CZAS styka się z twardym chropowatym plastikiem. Jedyny ratunek to wysunięcie fotela na maxa do tyłu ale wtedy ciężko do kierownicy sięgnąć.
Silnik w porządku, tak jak pisałem na górze. Poprawny ale nie wybitny. Wystarczający, żeby wyprzedzać samochody ale nie ma w nim żadnych emocji. Nie ma wbijania w fotel, dźwięk jakby się bardziej męczył, że ma pracować pod mocniejszym obciążeniem.
Manual który jest przeznaczony do samochodu komfortowego. Nie da się szybko/sportowo zmieniać biegów. To nie ta skrzynia. Jedynka i dwójka potrafi się przyciąć i trzeba ją 2-3 razy wbijać. Ogólnie średnio.
Bardzo komfortowe zawieszenie, ale jednak na tyle sprężyste, że samochód mimo gabarytów nie wychyla się za bardzo na zakrętach. To jest jeden z najlepszych elementów tego samochodu.
Żadnych problemów, odprysków itd. Samochód za nowy, żeby napisać cokolwiek o korozji.
Widoczność do przodu i na boki bardzo dobra. Do tyłu tragedia ale kamerka cofania jest całkiem niezła. Nawet w trakcie cofania w nocy daje bardzo dobry pogląd sytuacji.
Bez zarzutu jeśli chodzi o ergonomię. Troszkę trzeba się przyzwyczaić ale wszystko jest na swoim miejscu. Jedyny zarzut jaki mam do ergonomii to trochę za daleko oddalony ekran środkowy na którym zmienia się muzykę itd. Jako kierowca korzystam z przycisków na kierownicy ale pasażer musi się ciągle pochylać.
Wentylacja w porządku, czasem trochę ciężko ją ustawić żeby wiała "wgłąb" samochodu a nie bezpośrednio na ciebie. Samochód się szybko nagrzewa.
Jeśli chodzi o przestrzeń tutaj jest główny powód dlaczego sprzedałem samochód wcześniej niż myślałem. NIE MA MIEJSCA NA PRAWE KOLANO JEŚLI MASZ POW 185 cm WZROSTU. Kolano zamiast na gąbeczce styka się z twardym chropowatym plastikiem. Jeśli jesteś wysoki przymierz się wcześniej. Zachar wspominał o tym w teście ale mówię, on ma 2 metry także może u mnie będzie dobrze. Nie było. Jedyny ratunek to fotel ustawić na maxa do tyłu i kierownica na siebie - ale w tym wypadku jedźmy na prostych rękach bo kierownica jest za daleko. Ciężko się tak jeździ.
Jak na SUVa bardzo cicho. Na postoju samochodu praktycznie całkowicie nie słychać. Do prędkości 110-120 jest na tyle cicho, że da się normalnie rozmawiać. od 130-140 robi się niestety już nieprzyjemnie głośno.
Spalanie sporawe, ale to wysoki SUV, napęd na 4 koła + uturbiona benzyna. Średnio palił mi ok 9-9,5 L. Przy 140 km już 10L/100 powyżej tylko gorzej. Samochód nowy także prawie sam serwis. Wymieniłem tylko tuleje wachaczy bo w serwisie zauważyli, że cośtam może się zacząć z nimi dziać. Koszt wymiany + robocizna ok 500 zł.
Potencjalnie bezawaryjny samochód, pełen bajerów typu automatycznie samootwierający się bagażnik czy grzana kierownica. Ogólnie fajna sprawa.
Mały przebieg, brak usterek :)
Mały przebieg, brak usterek :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 T-GDI 177KM 130kW [l/100km]

8,7