Ocena kierowcy - Infiniti FX I

Infek, 3 lata temu
Silnik 3.5 i V6 24V AWD 283KM 208kW
Rok produkcji 2004
Infiniti FX I 3.5 i V6 24V AWD 283KM 208kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Auto nie jest może najwygodniejsze, czy najbardziej ekonomiczne. Ale posiada to coś w sobie co przykuwa wzrok i słuch ludzi w koło Ciebie. Mówiąc wśród znajomych, że jeździsz Infiniti jest wielką zaletą tego auta. Poza tym wygląda na dużo droższego i nowszego niż w rzeczywistości jest! Wg mnie jest to auto Sportowo luksusowo terenowe i to dokładnie w tej kolejności
Mocny ale przede wszystkim bardzo zrywny i nerwowy. Sportowy motor! Wystarczy dbać o poziom oleju (te silniki lubią go podpijać ale bez tragedii) i jego wymianę i posłuży bardzo długo. Dźwięk silnika- bajka. Wg mnie brzmi lepiej niż niektóre V8 a już na pewno jest jednym z piękniej brzmiących V6 na świecie. Poza tym swego czasu był to silnik roku chyba 2003 i przez ponad dekadę plasował czubie najlepszych silników samochodowych świata. Wersja V8 niestety już nie była tak udana.
Czasami musi pomyśleć dłużej przy ciężkiej nodze. Przy spokojnej jeździe bardzo płynnie zmienia biegi. Jest pancerna i ma manualna możliwość zmiany biegów. Szkoda że ma 5 biegów
Na polskich drogach trzęsie. Auto ma duże koła i twarde zawieszenie. ale szybka jazda tym autem po równych drogach daje wiele przyjemności
U mnie brak rdzy ale wiem że są egzemplarze które mają z tym problem.
Do tyłu trochę słaba. Pomocne są duże lusterka i kamera cofania.
ok
volvo s80 I gen. grzało i chłodziło dużo szybciej. Szyberdach pomaga latem a grzanie foteli zimą
Typowo amerykańska śliska skóra i małe fotele ale mimo to dłuższa podróż nie męczy. Z tyłu pochylane oparcie kanapy i DVD w podsufitce. Miejsca jest wystarczająco lecz bryła auta nie daje poczucie przestrzenności w środku. Bagażnik średniej wielkości z dociągana klapą
Ciche auto do czasu mocniejszego wciśnięcia gazu.
Mam LPG i jest super. Jazda tania jak barszcz. Pali w cyklu mieszanym 16 LPG. Dostęp do części łatwy. Silnik i podzespoły były montowane w wielu również europejskich autach.
Auto droższe od swoich głównych konkurentów i młodszych kolegów. Wg mnie z racji na swoją bezawaryjność i oryginalność
częsta wymiana oleju max 10.000 km. czujnik położenia wałka rozrządu - cena oryginał 380zł poza tym nic!
Zadbane egzemplarze takich usterek nie posiadają

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 i V6 24V AWD 283KM 208kW [l/100km]

13,3