Ocena kierowcy - Infiniti FX I

poss, 8 lat temu
Silnik 4.5 i V8 32V AWD 319KM 235kW
Rok produkcji 2007
Infiniti FX I 4.5 i V8 32V AWD 319KM 235kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Bardzo ładne, prestiżowe, niezawodne i niepsujące się auto. Charakter bardziej sportowy niż FX45 (twardsze zawieszenie). Ładnie się zbiera ze świateł :) Akcent postawiłbym na wygląd, auto nietuzinkowe, podobające się osobom postronnym.
Zero problemów, regularne wymiany oleju i klocków hamulcowych i nuda... nic się nie dzieje, wszystko zawsze działa.
Zero problemów. Automat 5 biegowy; jest ok.
Twardawy. Wcześniej miałem Camry i przy fx 45 była latającym dywanem. FX45 za to na szybkich zakrętach wydaje się być przyklejona do asfaltu i prawie się nie przechyla :)
Auto wyższej lasy więc komfort oki, chociaż dla mnie doskonały komfort oznacza bardziej miękkie zawieszenie.
Bez zastrzeżeń.
Bez zastrzeżeń, działa bdb.
Przód super. Tył... no właśnie :/, z tyłu przedszkolaki na fotelikach zapierają się stopami o przednie fotele. Za mało miejsca... mniej więcej tyle co w golfie czy astrze. I ten bagażnik, mniejszy chyba niż w polo. To były główne właściwie powody dlaczego sprzedałem to auto.
Szerokie opony - słychać ich szum o asfalt. Silnik bdb wyciszony.
PB średnia z komputera 15,5l. LPG miasto 18-20l. W trasie ok 140km/h - 17l LPG. Przez 4 lata jedyna usterka - wytarł się plastikowy trybik od szyny fotela kierowcy i serwis woła 3tys PLN za wymianę połowy fotela. Kupiony na amerykańskim EBAYU trybik (zamiennik) kosztował 60 zł z przesyłką i cłem, samodzielna wymiana 10 minut.
Nie wiem co tu napisać, drogie auto to i jakość dobra, ale są tańsze auta które też jeżdżą i się nie psują, tyle że mniej prestiżowe, częściej spotykane. Jakość bdb i cena za auto nie niska.
Przez 4 lata... raz przepaliła się jedna żarówka xenonowa i ten trybik od przesuwania fotela kierowcy przód tył się wytarł o którym pisałem wyżej, poza tym NIC, cisza.
Żadnej usterki, nic, cisza. To wysokiej klasy Japończyk i się nie psuje.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 4.5 i V8 32V AWD 319KM 235kW [l/100km]

17,7