Lista ocen Infiniti Q50 I (22) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
Sedan 2.0t 211KM 155kW
Do tej pory jeździłem manualnymi skrzyniami, była tylko krótka przygoda z CVT Lexusa. Ostatnio jeździłem nowym NX'em i powiem że tamta skrzynia (zwykła, nie CVT) reaguje b. dobrze, szybko, dobrze zmienia biegi. Automat w Q50 jest strasznie ospały, np. zwalniając dojeżdżamy do auta na prawym pasie, zauważamy lukę na lewym i chcemy zgrabnie wskoczyć ale zanim zrzuci te 2 biegi to na lewy wjeżdżamy turlając się bez mocy a kierowca z tyłu...
~Wlaziu
Sedan 3.5 Q50 Hybrid 364KM 268kW
Skrzynia działa poprawnie. Jest to klasyczny automat, więc biegi zmienia raczej gładko, niż szybko. Wręcz ospale. Na pewno hamuje to wszelkie zapędy do upalania, a łopatki przy kierownicy to raczej gadżet do przytrzymania biegu, niż coś z czego by się chciało korzystać na dłuższą metę. Niedobory skrzyni bardzo ładnie maskuje ogromna elastyczność silnika i hybrydy. Więc po wciśnięciu gazu w podłogę skrzynia zrzuci na jakiś bieg z zakresu...
~Jacek_C
Sedan 2.0t 211KM 155kW
Zmienia biegi spokojnie i bez szarpania, nie pogniewałbym się, gdyby była nieco szybsza, ale narzekać grzech. W trybie SPORT zmienia biegi przy wyższych obrotach, wydaje mi się też, że szybciej. Jest jeszcze tryb ECO, ale pewnie sprawdzi się przy ruszaniu w śniegu. Łopatki również są, jeśli kto lubi - ja nie.
~Krzys
Sedan 3.5 Q50S Hybrid 364KM 268kW
Mogła by być szybsza przy redukcjach ale przy tej jednostce napędowej nie ma to praktycznie żadnego znaczenia. W trybie Sport i manulanej zmianie biegów czuć, że działa znacznie szybciej ale kosztem kultury zmiany biegów - mi się to podoba.
~Aleksander
Sedan 3.5 Q50 Hybrid 364KM 268kW
Mimo tego, iż automat zamontowany w Q50S nie jest dwusprzęgłowy to , spisuje się świetnie. Również bardzo sprawny jest tryb ręczny. Ponadto zastosowany system Adaptive Shift Control znakomicie reguluje współpracę obu silników ze skrzynią biegów.
~OIK
Sedan 2.2d 170KM 125kW
Manualna. ta sama do w mercedesach. Długa. Przy 170km/h mam ok 2500 obrotów. Biegi wchodzą bez problemu, nawet w czasie mrozu ale w Fordzie Mondeo MK5 skrzynia dużo przyjemniejsza.
~Kierowca
Sedan 2.0t 211KM 155kW
7 biegowy automat, w trasie spisuje się idealnie, w mieście również. Nie czuć szarpania przy zmianie biegów, reakcja na wciśnięcie gazu... prawie natychmiastowa.
~Michał
Sedan 2.2d 170KM 125kW
Mam auto w skrzyni manualnej. Zmiana biegów jest łatwa oraz chodzi jak w sportowych samochodach. Zmieniało mi sie podobnie jak w BMW m5 i focus RS
~hewamich
Sedan 3.7 V6 333KM 245kW
7 stopniowa skrzynia biegów świetna w mieście i na trasie, do najszybszych nie należy ale do tego konkretnego silnika jest w sam raz
Dziennik kosztów dla Infiniti Q50 I
7,1
~Wojtek
Sedan 3.5 Q50S Hybrid 364KM 268kW
Szybka i gładko działająca 7 biegowa automatyczna skrzynia biegów wyposażona w możliwość zmiany biegów manetkami przy kierownicy.