Ocena kierowcy - Jeep Cherokee V Terenowy Facelifting

Adam Szkoda, ponad rok temu
Silnik 2.0 L4 GME 270KM 199kW
Rok produkcji 2019
Jeep Cherokee V Terenowy Facelifting 2.0 L4 GME 270KM 199kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Pomimo serwisowania w ASO po upływie okresu gwarancji silnik w tym samochodzie wytrzymał całe 32000km. Na tą chwilę silnik najprawdopodobniej nadaje się tylko do wymiany - pęknięte tłoki. Auto ma niecałe 3 lata i przebieg 32000km. Dealer, FCA, Stellantis nie są nawet zainteresowani zbadaniem silnika z jakiego powodu przy tak niskim przebiegu doszło do tak poważnych uszkodzeń. Dodam, że zleciłem wykonanie opinii rzeczoznawcy - biegłemu sądowemu który orzekł że nie miałem wpływu na zniszczenie silnika. Wiem, że takie rzeczy się zdarzają, ale koncern powinien chcieć wiedzieć dlaczego, przecież montują je w innych modelach swoich samochodów. Proponują mi wspaniałomyślnie standardową komercyjną naprawę - najprawdopodobniej wymianę silnika ponieważ w ASO tłoki do tego samochodu nie są dostępne!!!!!!!!!!!!!!!!!. Więc polecam ten samochód dla osób, które nie planują przejechać nim więcej niż 32000km, lub stać ich wymieniać silnik co taki przebieg. Żenada.
awaryjny, brak dostępnych części do remontu silnika. Przebieg 32000km, koniec jego żywota.
nie można podać kosztów remontu silnika skoro nie są dostępne na rynku
katalogowe 200000zł za 32000km to wychodzi bardzo drogo. podejrzewam, że Mercedes klasy S bije go na głowę.
po 32000km, koniec żywotności silnika pomimo obsługi tylko w ASO

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 L4 GME 270KM 199kW [l/100km]