Ocena kierowcy - Jeep Compass I SUV Facelifting

Qmba, 11 lat temu
Silnik 2.2 CRD 163KM 120kW
Rok produkcji 2012
Jeep Compass I SUV Facelifting 2.2 CRD 163KM 120kW 2011-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Brakowało mi wyczerpujących opinii przed zakupem i obiecałem sobie pomóc następnym zainteresowanym. Stylistyka, miejsce za kierownicą. Sporą dynamika choć na wysokich obrotach. To mój pierwszy samochód z napędem 4x4. Frajda w lekkim terenie dla świerzaka takiego jak ja.
Całokształt o dziwo dobry. Amerykaniec ma wady ale i coś, co powoduje że nie żałuję zakupu. Auto nie nadaje się do częstych i długich podróży. Do wyjechania z kolein, czy błota w zupełności - a o to mi chodziło. Nie chciałem \"drabiniastego\" ternowca bo 99% to asfalt.
Niemiłe zaskoczenie. Przejeździłem sporo diesli 2.0 w pełnej satysfakcji o-200 tyś, Po informacjach że siedzi pod maską mercedes 2.2 pomyślałem - super. A tu silnik zamulony i przy dodawaniu gazu głośny przy jak traktor. Po 3 tyś obr cichnie i zaczyna ciągnąć, ale niestety kosztem spalania. Nie wiem co pokombinowali z silnikiem, ale coś się nie udało.
Jest ok
Słaba stabilność-nerwowe zachowanie na nierównościach wzdłużnych. Mogło by być lepiej. Bardzo się tego nie czepiam bo środek ciężkości jest dosyć wysoko.
Ok
Miejsce z kierownica dobrze dopasowane, przyjemne także na długich trasach. Wszystko pod ręka, choć zarządzanie głosem przekombinowane. Wyświetlacze jak w pierwszych kalkulatorach, przy mocnym świetle nic nie widać.
ok.
Pełny komfort dla 4 osób. Pięć jedzie w niewygodzie.
W tej klasie nie spodziewałem się delikatnego mruczenia silnika ale to co zastałem mnie rozczarowało kompletnie. Głośność zawieszenia w pełni do zaakceptowania.
Nie jest to oszczędna jednostka. Wachlowanie biegami przy wyprzedzaniu na trasie czego nie miałem w poprzednich dieslach wpływa na spore zużycie 8,0-8,5 l/100.
Cena katalogowa CRD jest abstrakcyjna. Bez dobrego rabatu ciężko ją uzasadnić. Konkurencyjne fury choć trochę lepsze były o 30 tyś droższe od mojej ceny wersji sport, a auto miało być do pracy bez wodotrysków.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 CRD 163KM 120kW [l/100km]

6,1