Ocena kierowcy - Jeep Compass I SUV

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Jeep Compass I SUV 2.4 DOHC 16v 170KM 125kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zawieszenie
Samochód użytkuje od 10 lat wiec mogę się wypowiedzieć na jego temat :D Kupiony gdy miał 80tys do około 150 tys nic się nie działało później zaczęły się problemy z zawieszeniem łączniki , gumy na stabilizatorze , drążki itd wymieniam średnio co 1,5 roku ciężkie auto i niestety chińskie części z ryżu tak to już jest .. z bolączek uważać na błotniki z tylu rdzewieją , skrzynia biegów to jest dramat wydałem 4000 zł na naprawę (manualna) skory sobie popękały tempomat żyje swoim życiem raz działa raz nie , i przy 180tys km dyfer z tylu sie posypał ale kupiłem używany drugi za 500 zł i śmiga do tej pory to teraz te lepsze strony Auto mega super sie prowadzi naprawdę jak na suv”a trzyma sie mega drogi .. w teren jest lekko za ciężki aczkolwiek na jakiś wyjazd na ryby daje radę :) jeśli chodzi o zimę uwielbiam patrzeć jak ludzie stoją albo sie zakopują w kopkim śniegu a ja gonie lewym pasem , spalanie nie należy do najlepszych ale nie narzekam cykl mieszany przy żwawiej jeździe 10l/100 ale idzie zejść do 8l/100 , nagłośnienie boston to po prostu poezja a sama jazda to przyjemność .. Przy wyprzedzaniu dosyć dobrze sobie radzi jak na tą masę silnik zaczyna żyć przy 3-4 tys obrotów/min . Auto bardziej jako kompaktowy suv wydaje sie duży ale jak staje koło x5 to czuje ze to małe autko dla mnie wystarcza w zupełności ogólnie sama ocena 4/5 pomimo tych nieprzyjemnych sytuacji opisanych wyżej zachęcam do zakupu auto warte swojej ceny aczkolwiek wymaga specjalnego traktowania
Chodzi super nie bierze ani grama oleju przebieg 280tys
Masakra koszt naprawy 4 tysiące zł i to manual
Jest ok
Z tylu na błotnikach wychodzi rdza i to nie pierwszy przypadek
Duża szyba duże lustra bezpiecznie się jeździ
Z przodu ok z tylu mogło by być lepiej
Na autostradzie przy 120 troszke za głośno
Części drogie ale da się przeżyć

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 DOHC 16v 170KM 125kW [l/100km]

12,0