Ocena kierowcy - Jeep Compass I SUV

Kuba, 5 lat temu
Silnik 2.0 CRD DOHC 16v 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Jeep Compass I SUV 2.0 CRD DOHC 16v 140KM 103kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : 4x4 na prawdę daje rade, frajda na bezdrożach.
Układ elektryczny : Zgnite kable, może to odosobniony przypadek
Kupiłem auto w lutym 2018, po leasingowe z polskiej dystrybucji. Od razu po zakupie zmieniłem rozrząd, olej, filtry. W rok zrobiłem ok. 12 tyś. Jestem bardzo zadowolony, auto w terenie radzi sobie świetnie (jazda pod strome wzniesienia na mocno zaśnieżonym (kilkanaście cm śniegu) polu). Jeśli chodzi o usterki to miałem problem z kablami nad lewym nadkolem (zgniły i auto nie odpalało), zaczyna odzywać się dwumas. Posiadam wersje Limited z subem i głośnikami premium, jakość dźwięku imponująca a głośniki w klapie bagażnika nie raz przedłużyły plenerową imprezę, gdy dj skończył gre. Jedyny minus to za "niska" szyba czołowa, czasami mam problem gdy stoje na światłach bo ich nie widać. Znajomy był w szoku, że w terenie dorównałem navarze, 4x4 na prawdę robi dobrą robotę w tym modelu.Jazda większość czasu w dużym mieście, w trasie 100km w ciągu tygodnia, kilka razy w miesiącu jazda w "terenie", średnie spalanie 9l ale wystarczy trochę oszczędzać "nogę" i spada do 8 z groszem. Polecam!
Robiłem diagnostykę w 3 różnych miejscach i wszędzie wychodzi idealne, brak wycieków.
Dwumas odzywa się po 130 tyś
Nadwozie 0 rdzy, podwozie fabrycznie doskonale zaimpregnowane.
za niska przednia szyba
Bagażnik nie jest ogromny ale dużo rzeczy można wcisnąć przy kole zapasowym, w kabinie bardzo wygodnie, pasażerowie z tyłu także nie mają na co narzekać, jeep dużo wygodniejszy na rodzinne podróże niż X5 (w bmw z tyłu strasznie ciasno).
Przy 160 w kabinie robi się trochę głośno
Porównywalne do utrzymania opla astry h
Jeepa w dobrym stanie ze sprawdzoną historią można kupić od 25tyś zł. Warty swojej ceny
Zgnite kable przy nadkolu
Nie było i mam nadzieję, że nie będzie :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRD DOHC 16v 140KM 103kW [l/100km]

8,3