Ocena kierowcy - Jeep Grand Cherokee I

Rok produkcji 1993
Jeep Grand Cherokee I 5.2 i V8 Limited 215KM 158kW 1992-1999 - Oceń swoje auto
Inne : charakter Jeep'a
Układ elektryczny
Auto się sypie bardziej od alfy. nie ma dnia żeby nie trzeba było zajrzeć pod maskę, wczołgać się pod niego, spryskać wtyczki contact sprayem, coś tam dolać, gdzieś walnąć młotkiem, dodam ze mojego kupiłem za nie cale 4 tys zl. wiec po cenie złomu. jest to mój daily driver którym robie dziennie po 130km, a jak jestem zmuszony do jechania toyota rav4 z 2014 ( super auto) to czuje niesmak i smutek. jeep jest rewelacyjny i nie zamienił bym nawet na nowszego jeep'a :D
nie do zajechania. tylko pilnować oleju slaby punkt to osprzęt elektryczny, IAC MAP, TPS ...
odporna na wiele, linka lubi się rozregulować.
bardziej stabilna jest szalupa na oceanie podczas sztormu. wymiana drążków to spory wydatek lecz nie sa delikatne jak w osobówkach. do ustawienie geometrii trzeba znaleźć kogoś kto się zna na terenówkach.
przed ruda nie ma ucieczki.
bardzo dobra
mój egzemplarz póki co się przegrzewa wiec sauna darmowa, ale sporych rozmiarow szyby zapewniają dobrze działająca meksykańska klimę,
kierowca i pasarze maja jak w salonie. wygodne fotele, duzo miejsca na nogi. u kierowcy prawe kolano nie wadzi o deskę, pasażerowie tylnej kanapy maja nieco mniej komfortu, ale tragedii nie ma, nie co niskie oparcie, i mało miejsca na nogi.
brak. ale to nie przeszkadza.
pomimo licznych drobnych awarii koszty są mniejszy niż wymiana układu hamulcowego w toyota rav 4 części dostepne praktycznie od reki, mnóstwo części używanych, zamienikow. ceny części w aso nie sa wygórowane.
w tej cenie nie znajdzie się lepszego auta. drogowa wersja t-72.
liczne. natomiast nic czego amator nie był by w stanie naprawić za pomocą podstawowych narzędzi. auto ma swoje lata, głownie elektryka. przetarty kabel od szyb, przepalona żarówka podświetlenia deski. czujnik przepalony.
w moim egzemplarzu. - pompa wspomagania -przekładnia zakatowany przez poprzedniego właściciela reduktor.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 5.2 i V8 Limited 215KM 158kW [l/100km]

30,7