Ocena kierowcy - Jeep Grand Cherokee I

Rok produkcji 1996
Przebieg: 1 000 tys. km
Okres użytkowania: 5 lat
Jeep Grand Cherokee I 5.2 i V8 Limited 215KM 158kW 1992-1999 - Oceń swoje auto
Samochód jest świetny. Komfort dla kierowcy i pasażera bardzo dobry, natomiast z tyłu jest juz nieznacznie gorzej, ponieważ skórzane siedzenia na tylnej kanapie w moim aucie były nowiutkie, nigdy nie były używane to na nich pasażer się ślizgał. Auto praktycznie bezawaryjne,regularna wymiana oleju jak i płynów i do przodu. Brzmienie V8 nie do opisania, auto proste w konstrukcji a co za tym idzie niezawodne. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h ok 7 sek. pocisk, nie miał szans golf gti czy jakoś tak, bmw 3 3 litry benzyna, mercedes clk i wiele innych śmiałków. Zostawali w tyle.... https://www.youtube.com/watch?v=ZdaZtyvf_n4 to tak dla niedowiarków.
Bardzo dynamiczny, średnio ekonomiczny, trwały, mocny cały z żeliwa. Korbowody kute. Średnio dobry dostęp do czujnika temperatury płynu chłodzącego.
Dynamiczna, szybko i bezproblemowo zmieniała biegi, posiadała nadbieg.Nigdy nie sprawiała problemu.
Generalnie auto prowadziło się bardzo dobrze, natomiast układ jezdny wymagał trochę uwagi na zakrętach.
Twarde blachy, dobrze zakonserwowana pod spodem, brak rdzy, mocna i zwarta konstrukcja.
Przez przednią szybę widoczność bardzo dobra, natomiast trochę tę widoczność ograniczały słupki. Widoczność w lusterkach doskonała, tak jak by się patrzyło w wielkie patelnie. Widoczność do tyłu, nie była zła, trzeba się przyzwyczaić.
Wszystkie przełączniki, dźwignie przyciski pod ręką, trochę trzeba było wyciągnąć rękę do sterowania radiem, ale to nie problem kwestia przyzwyczajenia.
Bardzo szybko się nagrzewał i tak samo szybko chłodził latem.
Cała przestrzeń z przodu jak i z tyłu bardzo dobra. Chyba że ktoś ma 210 cm to co innego. Ja mam 180 cm i spokojnie mieściłem się z przodu i z tyłu, jak testowałem podróż na tylnej kanapie.
Bardzo dobre...do prędkości ok 160km/h powyżej już było słychać szum opon i szum opływającego powietrza, silnik ładnie sobie mruczał.
Dostępność części zamiennych była bardzo duża. Nie zdarzyło mi się ściągać czegoś z USA. Generalnie nie musiałem nic kupować nic gdyż nie było takiej potrzeby
Przez czas użytkowania auta więc jakieś 5 lat, wymieniłem klocki z przodu i z tyłu ( 250 zł ), łącznik stabilizatora ( 65 zł ) oraz dwa razy cały serwis olejowo płynowy i tu był koszt bo ok 1500 zł, raz na 40 tyś km.
Brak poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 5.2 i V8 Limited 215KM 158kW [l/100km]