Lista ocen Jeep Grand Cherokee II 4.0 i 190KM 140kW 1998-2004 (18) - Silnik

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sebastian
Terenowy 4.0 i 190KM 140kW
4.0 to z pewnością najbezpieczniejsza opcja w tym samochodzie. Silnik jest prosty, raczej bezproblemowy i świetnie znosi instalację LPG. Niestety do tego typu samochodu jego osiągi są jedynie wystarczające. Da się tym jeździć bez odstawania od reszty pojazdów, ale dla osób ceniących dynamiczne przyspieszenia zostaje raczej V8 (które już tak bezawaryjne i proste nie jest)
~MK
Terenowy 4.0 i 190KM 140kW
Nie wiem czy tak jest ale naprawdę odbyłem wakacyjna podróż tym samochodem, autostrada 140 km/h, tempommat non stop 800 km. Jazda po górach w Austrii i Włoszech - zero zużycia oleju aż się zdziwiłem. W mojej ocenie silnik OK ale jak na tę masę 190 KM to trochę mało, widać to przy wyprzedzaniu pod górę.
Terenowy 4.0 i 190KM 140kW
Akurat ten silnik 4.0 do tego samochodu uważam że jest za słaby. W mieście daje rade i naprawde dobry ma zryw już od samego początku do tego ładnie mruczy ale trasa to już bardzo przeciętnie. Przy wyprzedzaniu powyżej 100km/h nie daje już takiego kopa jak przy niższych prędkościach.
~SzeXo
Terenowy 4.0 i 190KM 140kW
Silnikowi brakuje trochę przyśpieszenia. Największa awaria to wyciek spod pompy chłodzenia przy 120 tys. wymieniona cała pompa z robocizną koszt około 400zł, przy 130 tys. awaria sterownika wentylatorów- koszt ok 250 zł z robocizną
~stefan Kacz.
Terenowy 4.0 i 190KM 140kW
180KM to najmniejszy benzyniak. Mógłby byc mocniejszy ale z przyczepą 3T daje radę. Olej od wymiany do wymiany. LPG miał zamontowane przy przebiegu 140T.km najlepsza instalacja BRC.
~Tomek z KR
Terenowy 4.0 i 190KM 140kW
Jak na 11 lat i silnik z gazem, to rewelacja. Wiadomo że nie jest tak dynamiczny jak 10 lat temu, ale nie rozczarowuje. Do 100 przyspiesza naprawdę bardzo dobrze. I ładnie mruczy
~Silwanus
Terenowy 4.0 i 190KM 140kW
Bardzo ładnie równiutko pracuje choć Zdałoby się nieco więcej koników tak koło 220 bo trochę wymięka pod górki na trasach górskch
~fokow
Terenowy 4.0 i 190KM 140kW
Przetrwa chyba wszystko. "Gazowanie" LPG nie robi na nim żadnego wrażenia :)
~siuks
Terenowy 4.0 i 190KM 140kW
190 koni jak na takiego kolosa niezawiele ale daje sobie rade z wyprzedaniem niemam problemów
Dziennik kosztów dla Jeep Grand Cherokee II 4.0 i 190KM 140kW
24,3
~ja
Terenowy 4.0 i 190KM 140kW
silnik pracuje całkiem ładnie, jeśli chodzi o osiągi też jest przyzwoicie