Ocena kierowcy - Jeep Grand Cherokee III

Piotr1973, 12 lat temu
Silnik 6.1 HEMI V8 430KM 316kW
Rok produkcji 2008
Jeep Grand Cherokee III 6.1 HEMI V8 430KM 316kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : NIESAMOWITY! A przeciez mozna pomyslec o SRT 10 lub SRT 12, czyli naprawde wszystko przede mna! W kazdym razie - warto sprobowac, kupic i cieszyc sie z jazdy czolgiem o napedzie odrzutowca.
KOCHAM GO! Oczywiscie wiem: jestem niedojrzaly, mam kryzys wieku sredniego (38 lat), jestem nieodpowiedzialny (gnam z corka i zona - ale one to uwielbiaja, a moja zona sama lubi prowadzic naszeg Malego Smoka), etc. Powiem tak: jak nie chce mi sie wstac z lozka w listopadzie (szaro, buro, leje), a wiem, ze mam cos waznego do zrobienia, to mysl, ze wsiadam do mojego SRT8 powoduje, ze chce mi sie ubrac i zalatwic swoje sprawy! To auto to REWELACJA! Jedynie GTR moze sie z nim rownac (z aut seryjnych), wsrod seryjnych SUV nie widze konkurencji.
Uwagi moich kolegow, kiedy rozmawiam z nimi przez zintegrowany z radio/DVD/NAVI zestaw glosnomowiacy i przyspieszam: \"slychac, slychac, wyje ladnie\". Co wiec mam napisac o moich odczuciach, kiedy \"przepala\" po przyspieszeniu 0-100, 100-160, 160-220? Huk, a potem przyjemne mruczenie. Genialne!
Manetki oczywiscie by sie przydaly. Niemniej, skrzynia dziala bez zarzutow. Poza tym chodzi o przyspieszenie, a kolejne biegi przy predkosciach do 200 km/h wrzuca sprawnie.
Czolg! Oczywiscie szerokosc opon daje swoje przelozenie na odczucia z jazdy po polskich koleinach, jednak nie jest to minus. To po prostu specyfika Black Bullet.
Jestem raczej wysoki (186 cm) i rzeczywiscie, czasami, widocznosc w niektorych pozycjach za kierownica nie jest idealna.
Wszedzie mam blisko. Jedynie sterowanie fotelem powinno byc umieszczone na panelu drzwi, a nie z boku fotela.
Klima automatyczna, dlaczego bez LED, tego nie potrafie zrozumiec. Mam wersje AM, wiec przeliczanie z F na C delikatnie utrudnia ustawienia temp. Wydajnosc jednak bez zarzutow.
Z tylu nie jezdze i chyba dobrze. Moje dziecko nie narzeka, zona tez, ja z przodu mam duzo miejsca, choc fotele kubelkowe czasami daja sie odczuc. Ale to przeciez o to chodzi, zeby poczuc, czym sie jedzie.
Silnik V8 ma byc slychac! Poza tym OK.
Porownam do GTR i RS SS, ktorymi jezdzilem w USA. Spalanie podobne, wiec nie ma o czym mowic. W porownaniu do mojego drugiego JGC (ZJ\'96, total przerobionym na off-road, z liftem, MTA, wyciagarkami, snorklem, pneumatycznymi mostami, molibdenowymi polosiami) spala mniej (ZJ pali 26-30 l/100 km), w porownaniu do Pacyfiki wiecej (Pacyfika 12-18 l/100 km).
Oczywiscie polska cena vs amerykanska (dla kogos, kto mieszka i jezdzi autem w USA) jest nieporownywalna (100K USD vs 45K USD), jednak warto wydac te pieniadze aby poczuc sie prawdziwie wolnym na drodze! Jak to ujela moja zona, tankujac Smoka na stacji: \"Dlaczego ci faceci patrzyli na mnie z takim wk... w oczach?\" Bezcenne jest uczucie spogladania we wsteczne lusterko i wrazenia, ze samochody z tylu stoja! Polecam! To jest warte tej ceny.
Na razie wszystko OK
Na razie wszystko OK