Ocena kierowcy - Jeep Grand Cherokee IV Terenowy

Cybalt, 10 lat temu
Silnik 3.0 V6 CRD 241KM 177kW
Rok produkcji 2012
Jeep Grand Cherokee IV Terenowy 3.0 V6 CRD 241KM 177kW 2011-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Doskonały kompromis pomiędzy komfortem a precyzją prowadzenia w zakrętach. Do tego świetnie spisujący się układ kierowniczy.
Serdecznie polecam. Wygodny, świetnie wyposażony samochód, który jak na razie spisuje się znakomicie!
Bardzo cichy, za wyjątkiem pierwszych minut po rozruchu, ale absolutnie nie przeszkadza to w użytkowaniu. Zaskakująco dynamiczny, przy samochodzie o takiej masie i gabarytach.
dałem 4kę choć trochę się wahałem nad 5ką. Dzięki bardzo dużej elastyczności silnika, skrzynia świetnie daje radę mimo zaledwie 5ciu przełożen. Trochę szkoda, że nie ma możliwości sekwencyjnej zmiany biegów...
to była jedna z największych pozytywnych niespodzianek! Sporo jeżdżę amerykanskimi samochodami, więc doskonale wiem jak potrafią być "gumowe" w zawieszeniu oraz układzie kierowniczym... A tutaj auto prowadzi się bardzo precyzyjnie. Żadnych przechyłów w zakrętach, ani luzu w kierownicy. Bardzo, bardzo miła niespodzianka!
przednie słupki dosyć grube oraz poprowadzone pod ostrym kątem (porównuję między innymi do Land Rovera Disco 3), przez co wydaje mi się, że jest nieco gorsza widoczność, zwłaszcza przy wykonywaniu ostrych skrętów na skrzyżowaniach (trzeba się wychylić do przodu). Poza tym jednak wszystko ok. Wielkie lusterka boczne plus kamera cofanie pomagają. Bardzo dobre światła.
duży bardzo wygodny samochód z mnóstwem udogodnien i bajerów. Jedyne zastrzeżenie dotyczy obsługi systemu multimedialnego w tym GPS. Niestety większość funkcji trzeba obsługiwać bezpośrednio na ekranie. Przydało by się coś w rodzaju pokrętła iDrive jak w BMW...
Klimatyzacja działa szybko i bez zarzutu. Zupełnie nie rozumiem jednej z umieszczonych tutaj opinii sugerujących że jest ona nie wydajna... U mnie wszystko ok. Gorąco polecam wentylowane fotele!
Tutaj nie sposób przyczepić się do czegokolwiek! Tylne fotele z regulowanym pochyleniem oparć - faajna rzecz. Wrażenie przestrzeni dodatkowo wzmaga duży szklany i otwierany dach.
Jak już wspomniałem wyżej, silnik gdy jest zimny jest nieco głośniejszy, ale już później słychać jedynie szum powietrza oraz odgłos toczenia kół.
Kolejna miła niespodzianka - spodziewałem się znacznie silniejszego wiru w zbiorniku paliwa (porównanie do poprzednio użytkowanego LR Discovery 3)
Auto oczywiście do tanich nie należy, ale jest nieporównywalnie tansze od konkurencji z Niemiec i to pomimo cła które jest przecież doliczone do samochodu spoza EU... Poza tym bardzo dobre wyposażenie. Dla porównania tak samo wyposażony Touareg kosztuje około 50 tysięcy drożej...

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 CRD 241KM 177kW [l/100km]

9,3