Ocena kierowcy - Jeep Liberty

Knight, 12 lat temu
Rok produkcji 2003
Jeep Liberty 3.7 205KM 151kW 2002-2012 - Oceń swoje auto
Generalnie trafiłem na strasznie zmęczony egzemplarz i dlatego jestem niezadowolony. Samochód daje dużą przyjemność z prowadzenia, ale jest bardzo drogi w utrzymaniu.
Silnik, nie licząc zużycia paliwa, to największa i jedyna zaleta tego samochodu. Brzmi niesamowicie pięknie, przyspiesza niesamowicie żwawo, daje dużo przyjemności, póki nie zajedziemy na stację benzynową :). Do tego nie pamiętam żeby coś się w nim zepsuło.
Bez zastrzeżeń zmienia biegi bardzo płynnie, nie szarpie i nie ma z nią żadnych problemów.
Jest twardy, ale to samochód terenowy a nie w trasy.
Do przodu i na boki perfekcyjna. Z tyłu dość ciężko wyczuć, gdzie się kończy.
Wszystko bardzo dobrze, poza \'dziwnym\' sterowaniem klimatyzacją które mi się wybitnie nie podoba.
Nagrzewa i chłodzi się bardzo, bardzo szybko.
Z przodu przeciętnie, z tyłu nawet nawet.
Słabe wyciszenie, ale lubię słuchać brzmienia silnika, gorzej jest w trasie bo strasznie szumi powietrze.
Oj pali dosłownie jak smok. 20 litrów w mieście to takie minimum, a na trasie jakieś 16-17. Części są drogie i słabo dostępne.
Jak na amerykański samochód przystało, siada elektronika, nie działał mi np prędkościomierz, nie świecą mi się kontrolki pod jednym z zegarów, pokazujące w jakiej pozycji jest skrzynia biegów. I ogólnie psują się inne drobiazgi. Np jakiś przewód nie łączy i samochód gaśnie na środku najgorszego zakrętu na rdzawce w zimę :D. Przyjemnie prawda?
Silnik i skrzynia bez zarzutu, nic się nie psuło. Z zawieszeniem zdecydowanie gorzej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.7 205KM 151kW [l/100km]

19,0