Ocena kierowcy - Jeep Renegade SUV

bob, 7 lat temu
Silnik 1.6 MultiJet 120KM 88kW
Rok produkcji 2014
Jeep Renegade SUV 1.6 MultiJet 120KM 88kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ogólnie samochód jest dla mnie "sympatyczny". Jestem mega zadowolony z jazdy.
Ogólnie jestem pod wrażeniem tego samochodu, jazda sprawia przyjemność, nadaje się do jazdy po mieście, ale dłuższe wyjazdy to również czas mile spędzony. Jest ich jeszcze mało na naszych drogach, inni kierowcy z zainteresowaniem przyglądają się, zdarzyło się nawet kilka razy, że ktoś podszedł na parkingu, zadawał pytania i mówił, że mu się auto bardzo podoba. Nie bez znaczenia jest też kolor - mój jest nieco rzucający się w oczy.
Jest OK, choć przydałoby się parę KM więcej
Precyzyjna, fajnie zestopniowana, 6 biegów to dla mnie plus i wygoda
Jak na wstępie - przyjemność z jazdy
Pozycja kierowcy wysoka, co jest dla mnie dużym plusem, dobra widoczność na drogę, słupki A nieco szerokie ale tylko na początku wydają się przeszkadzać, z tyłu mając czujniki parkowania rozmiar słupków wg mnie nie ma już takiego znaczenia
Wszytko rozmieszczone w sposób jak dla mnie w sposób przemyślany, poza poprawną ergonomią wiele dodatkowych cech jak logo umieszczone w wielu miejscach wewnątrz, co dodatkowo uprzyjemnia jazdę. Brakuje wg mnie podłokietnika tylnego w środku, na rynek amerykański widzę, że jest dostępny, u nas niestety nie
Jak na diesla dość szybko osiąga temperaturę w chłodne dni, latem klima wydajna
Rząd przednich siedzeń zapewnia sporo miejsca, z tyłu nieco mniej, zważywszy na rozmiary samochodu jest dobrze
do 140-150 km/h na autostradzie można jechać bez problemu, powyżej słychać już szumy powietrza. Poniżej z kolei wg mojej oceny jest cicho, słychać lekkie "pomrukiwanie" silnika
Jeśli wziąć pod uwagę bryłę samochodu i wagę to uważam, że spalanie jest na dobrym poziomie, o pozostałych kosztach trudno na razie mówić, bo ich nie było.
Zastosowane materiały są dobrej jakości, montaż wykonany prawidłowo, samochód nie jest tani, ale śledząc statystyki sprzedaży tego modelu wnioskuję, że nie będzie względnie znaczącej utraty wartości po kilku latach eksploatacji w porównaniu do konkurencji
Nie było żadnych ale prewencyjnie oceniam na dobrze
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MultiJet 120KM 88kW [l/100km]