Ocena kierowcy - Jeep Renegade SUV

arturp, 7 lat temu
Silnik 1.6 MultiJet 120KM 88kW
Rok produkcji 2015
Jeep Renegade SUV 1.6 MultiJet 120KM 88kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Inne : układ jezdny dobry na trasę , do miasta i na lekki teren
Przeniesienie napędu : skrzynia biegów głośno pracuje
Jestem pozytywnie zaskoczony . Auto dobrze się prowadzi do 140 km/h ,powyżej trochcę zaczyna nurkować ale jechałem juz 190km/h i nie było źle . Dobre materiały , pojemny i przestrzenny . Ciekawe dodatki elektroniczne jak np odczytywanie SMS-ów
Dynamiczny ale głośny . Czuć niewielkie drgania na kierownicy mimo koła dwumasowego
No i tu mnie troche martwi . Skrzynia pracuje precyzjnie i ma długi skok ale dobiegają z niej dziwne dżwięki - jakby cichutkie chrobotanie słyszalne podczas jazdy . Serwis nic nie znalazł więc jestem spokojniejszy ale chyba wymienię płyn w skrzyni ...na wszelki wypadek .
Fajny - całkiem dobrze trzyma sie drogi przy dużych prędkościach , mały promień zawracania , wybacza lekkie błędy a mozliwośc jeżdżenia po krawężnikach i terenie daje frajdę .
Ogromne powierzchnie szyb ale z drugiej strony ponadprzeciętne wielkości słuków sprawiaja , że w trasie widac świetnie ale na skrzyżowaniu juz trzeba sie mocno rozglądać i wychylać . Bez czujników cofania nie można zaparkować w mieście
Wszystko jest na miejscu
Na razie mogę ocenic tylko klimatyzacje a nie ogrzewanie bo ciągle są upały ale automatyczna klima działą świetnie
Super
Do 100 km/h jest bardzo dobrze ale im szybciej tym gorzej . Przy 140km/h hałas robi sie męczący - słychac mocno silnik , wiatr i opony .
Spalanie godziwe ale cudów nie ma - na autostradzie A2 , przy cruise control ustawionym na 140km/h spalił 6,9 litra na 100km . Co ważne - komputer pokazuje faktyczne zużycie , przeliczyłem i potwierdzam ,że nie kłamie :-). W mieście przeciętnie wychodzi 8,4 l/100km. Wartości podawane przez producenta można schować między bajki ... no chyba ,że prowadzi żona . Moja schodzi poniżej 5 litrów w trasie ale prędkość oscyluje w granicach 90km/h
Zdecydowanie za drogi - ceny katalogowe są nieporozumieniem . Ja kupiłem pokazówkę od dealera z przebiegiem 7700km za ceną 68 tys. PLN ale ta wersją z zamontowanym dodatkowym wyposażeniem jakie mam kosztowała około 101 tys. PLN w katalogu i za tyle nigdy bym go nie wziął .
Trudno powiedzieć bo to prawie nowe auto ... tylko ten dźwiek skrzyni
Odpukać w niemalowane - brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MultiJet 120KM 88kW [l/100km]