Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW Facelifting

suchinnio, 11 lat temu
Silnik 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Rok produkcji 2010
Kia Ceed I SW Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : mało pali. katowany spalił 6l na 100. silnik na łańcuchu, nie ma dwumasowego sprzęgła.
uważam że samochód godny polecenia, jeżeli zadacie sobie państwo trochę trudu i poszukacie egzemplarza np. demo dilera, to za ok.60tyś macie 4m-czne auto z przebiegiem 5tyś na gwarancji. uwaga!!! ta gwarancja to tak naprawdę obowiązuje do 40tyś km. po 45 tyś/km z przedniej maski odpryski lakieru po kamieniach.
silnik dobrze radzi sobie z duzym nadwoziem. nie jest głośny, jest za to oszczędny. zrobilem do tej pory 60tyś nic się nie zepsuło i nie zawiódł mnie, bardzo twarda i glośna praca podczas rozruchu przy temperaturach poniżej -20 C
pracuje prawidłowo bez zarzutów, płynnie
przy nierównościach poprzecznych troszkę głośno, ogólnie komfortowo,podczas ostrego hamowania i przy próbie zmiany pasa ruchu próbował zarzucić. jazda na górskich serpentynach przy dużej prędkości nie robi mu problemu.
trochę zasłania przedni słupek widoczność przy ostrych łukach reszta ok.
oprócz przycisku komputera pokładowego na dolnym ramieniu kierownicy reszta nie sprawia problemu chociaż i do tego pierwszego można się przyzwyczaić
mam klimatronik i powiem szczerze, zaskakuje mnie trochę ustawienie temp. ponieważ przy zimnym środku auta nastawiam np. 18C to z wlotów powietrza przez pewien czas leci bardzo gorące powietrze, dopiero po jakimś czasie, wycisza się i podaje odpowiednio zadaną temp.
miejsca pod dostatkiem, nie zapominajmy że jest to kompakt. duży i ustawny bagażnik. ciekawe schowki(podwójna podłoga)
myślę że naprawdę nieźle.
daję 5kę bo pali mi pięć litrów nawet w drodze nad polskie morze pokazał komp.4,8l w zimę 6l. takie wartości przy konfiguracji trasa 60% miasto 40%.
naprawdę uwierzcie mi dużo się naczytałem przed zakupem i jeszcze więcej naszukałem. mój wybór nie był przypadkowy.
nic nie można powiedzieć, 60tyś i zero napraw. nie daje 5ki bo poluzowało się wewnętrzne lusterko. serwis naprawił ale nie do końca.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW [l/100km]