Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW Facelifting

Silnik 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Rok produkcji 2010
Kia Ceed I SW Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : 3 razy malowana tylna klapa na gwarancji,
Karoseria : dalej korozja, ogniska na ramkach drzwi i relingu
Ogólnie samochód godny polecenia, w tej cenie za tą jakość. Dałbym dużo wyższą ocenę, gdyby nie korozja, co w stosunkowo młodym samochodzie jest nieakceptowalne.
Z silnika jestem bardzo zadowolony, dynamiczny, trzeba wyprzedzić, nie ma z tym problemu, za to jak się jedzie spokojnie to bardzo oszczędny.
Biegi wchodzą przyzwoicie, bez oporów, na plus 6 biegów do przodu.
No tutaj tak sobie, Auto trzyma się nieźle drogi, ale komfort jazdy nie jest jakis rewelacyjny, szczególnie dla pasażerów na tylnej kanapie. Na plus jest to, że po 70 tyś zawieszenie nadal pracuje poprawnie i nie trzeba nic wymieniać.
W tej wersji nadwozia jest niesamowicie duża strefa tzw. "martwego punktu" ze względu na budowę tylego słupka. W pierszym tygodniu po zakupie omal nie otarłem się o samochód z prawej. Od tamtej pory zawsze przy mianie pasa z lewego naprawy odwracam głowę, same lusterka to za mało.
Super, wyszystko na swoim miejscu, łatwo dostępne. Przy obsłudze nie trzeba się dekoncentrować.
Mam wersję z klimatronkiem dwustrefowym. W zimie w trybie automatycznym nie radzi sobie z odparowaniem przedniej szyby, musi byc ustawiony ręczny, dość mocny nawiew na szybę. Na usprawiedliwienie dodam że jeżdżę na zamkniętym obiegu powietrza.
Tutaj najmniejszych zastrzeżeń. Porównując samochody znajomych z tej samej klasy tutaj jest dużo miejsca i wygodnie.
Całkiem nieźle, nie daję doskonale bo jeździłem cichszymi autami, ale jest ok.
Jak na razie nie musiałem inwestować w samochód bo jest gwarancja. Nie dam doskonale, bo serwis gwaranyjny kosztuje nie mało (przeciętnie 1000 zł).
Za tą cenę, z tym wyposażeniem, i z tą jakością wykonania jest dobrze. Gdyby nie korozja byłoby doskonale.
awaria silniczka w lusterku, czujnik stopu
KOROZJA i jeszcze raz KOROZJA. Nie jest to usterka uniemożliwiająca jazdę, ale jak tylko skończy się gwarancja powodująca duże wydatki!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW [l/100km]

6,3