Lista ocen Kia Ceed I SW 2.0 CRDi 140KM 103kW 2006-2009 (20) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~robert
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
Ludzie ten samochód to katastrofa. Po przebiegu 40000 rozlatuje się w drobny mak. Jedyny pozytyw to silnik reszta jest tak awaryjna że ja nigdy nie spotkałem się czymś takim. Wymienię kilka usterek: - zakleszczona skrzynia biegów przebieg 41000 - Upalona masa która spowodowała kolejny przejazd na lawecie p.43000 - potężne stuki w zawieszeniu (myślałem że wypada silnik)okazało się że moje auto podlega akcji skręcenia przednich sprężyn...
~Max
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
Silnik jest najsłabszą stroną tego samochodu słaby i dychawiczny, niby 140km a Octavia mojego brata przyspiesza sprawniej pomimo mniejszej pojemności i zaledwie 105km. Silnik uległ awarii przy przebiegu 65 tys km, Podczas jazdy, nagle coś stuknęło zaśmierdziało a z rury wydechowej zaczęły się wydobywać czarne kłęby dymu. Serwis odmówił naprawy. Nowa turbina, pierścienie, planowanie głowicy i robocizna kosztowały 5800zł.
~tim
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
Całkiem żwawy silniczek ,ale przyspieszenie zaledwie przeciętne. Jak to w dieslach subiektywne odczucia są dużo lepsze niż autentyczne czasy przyspieszeń - co wynika z chwilowego wciskania w fotel a potem nic, zmiana biegu znów nic, po chwili znów w fotel. Taka przerywana jazda. Nie mogłem dogonić na prostej starej BMW 2.0 benzyna 150 KM, ale taki urok diesla..Do normalnej jazdy calkiem ok
~djmafia
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
przyspieszenie super! w sumie 115 kony silnik wystarczyl by mi, ale ten 2.0. jest naprawde niezly. na trasie bezcenne miec taka moc na zapas. w gory..spokojnie 3 i 4 bieg..kiedys 2 i duzo gazu. co za roznica. a pozatym w zimie nie az tak glosno. calkiem przyjemny odglos z pod maski.
~Osiołek
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
Byłoby nieźle, gdyby pracował ciszej. Mówi się, że silniki VW są głośne, ale moim zdaniem Ceed jet gorzy.Miałem problem z szarpaniem silnika. Serwis wgrał nowy soft, jest trochę lepiej, ale auto pali średnio 8,5L! Silnik potrafi dziwnie dudnić
~Maciej 70
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
Bardzo dynamiczny,łatwo załącza turbinę, bajka elastyczność, przy 60 tyś zaczął lekko pływać i lekko szarpać przy przyspieszaniu ale po serwisie wszystko minęło ponoć coś ze sterowaniem elektroniką
~Rego
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
Silnik pracuje bardzo dobrze, choć przy naprawdę wysokich obrotach potrafi pracować głośno, ale jaki inny silnik tego nie robi. Bardzo dynamiczny, przyspieszenie naprawdę wgniata w siedzenie
~waldy
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
Głośny i mocny a przede wszystkim niezawodny. Do codziennej jazdy lepszy byłby 1.6 crdi ale w momencie zakupu (początek 2009) nie było 6-biegowych skrzyń do 1.6 .
~iPrzemo
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
Z komory silnika dobiegają czasem dziwne metaliczne dźwięki, buczenie charczenie itp. Piszczą już paski. ASO sugeruj jeździć aż się coś urwie bo oni nie wiedzą co to !!!!

Usterki Kia Ceed I

Kia Ceed I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~aras
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
Po 140 KM spodziewałem się więcej. W porównaniu z TDI to muł. Brak elastyczności na 6 biegu, dziwny rezonans z tyłu. Nawet cichy.
Kia Ceed I SW