Lista ocen Kia Ceed II Hatchback 5d (33) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Hatchback 5d 1.6 GDI 135KM 99kW
Skrzynia biegów... No cóż, w tej cenie dosyć częste problemy z wrzuceniem wstecznego raczej nie powinny występować. Do tego lewarek notorycznie haczy przy zmianie z 1 na 2. Pozostałe zmiany bdb. No i długość przełożeń to na pewno pole do poprawy. Na 6 przy 3 tys. obrotów auta jedzie 120 km/h. Dla porównania Chevrolet Cruze 1.4 turbo przy 120 km/h na 6 miał 2,5 tys. obrotów.
~Karol Częstochowa
Hatchback 5d 1.6 CRDi 128KM 94kW
Biegi wchodzą w miarę precyzyjnie ,na plus 6 biegowa skrzynia manualna. Ładny lewarek zmiany biegów. Jeżeli dla czegoś można by się doczepić to tak naprawdę tego jak łapie sprzęgło. długi czas zajęło mi zwyczajnie się do tego ile gazu trzeba dodać bądź odjąć by płynnie bez jakichkolwiek szarpnięć zmieniać biegi oczywiście przy seryjnej mocy.
~Radek
Hatchback 5d 1.6 GDI 135KM 99kW
Byłbym zadowolony gdyby nie sprzęgło. Najpierw zaczęło się ślizgać przy ok 35 tys km, w wyniku jakiegoś wycieku. Miałem wymieniony komplet na gwarancji także spoko. Następnie przy przebiegu bodajże 80 tys km - padł wysprzęglik (coś się wykrzywiło) i znowu wymieniony komplet sprzęgła ale już poza gwarancją.
~mariow44
Hatchback 5d 1.6 CRDi 128KM 94kW
Jak dla mnie skrzynia działa bez zarzutu. Nie ważne który bieg wrzucamy, wchodzi jak w masło. Przy spokojnej jeździe wydaje się jakby biegów było za dużo i czasem poprostu omijam jeden lub dwa biegi i wrzucam od razu 6-tke.
~Banasz
Hatchback 5d 1.6 GDI 135KM 99kW
Bardzo mi odpowiada. Biegi wchodzą pewnie, bez zgrzytów. Drążek leży w dłoni świetnie. Nie jeździłem wieloma samochodami, ale z tych, które miałem okazję prowadzić , w tym biegi zmienia się najlepiej.
~TomekG
Hatchback 5d 1.6 CRDi 128KM 94kW
Na dzień dzisiejszy nie zauważyłem żadnych problemów, nic nie skrzypi, biegi wchodzą delikatnie, choć trzeba się trochę przyzwyczaić do wrzucania 6ki ze względu na trochę poboczne jej ułożenie na drążku.
~roger38
Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW
Biegi wchodzą miękko,ale...Lekkie pedały słabo współpracują ze skrzynią,łatwo zgasić silnik.Kretyńska moda na wsteczny z "grzybkiem".Niedociśnięcie grzybka i włącza się jedynka.
~rotten
Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW
mogło by być nieco lepiej. sprzęgło łapie bardzo wysoko i trzeba nieco się do tego przyzwyczaić. ale są to już poprawione wersje sprzęgła, więc zachowują się inaczej niż w poprzednich wersjach.
~Tomek L.
Hatchback 5d 1.6 GDI 135KM 99kW
Najgorszy element tego samochodu. sprzegło dziwnie puka. Biegi nie wchodzą dobrze, czasem aby wrzucić wsteczny musze sie troche nameczyć.

Usterki Kia Ceed II

Kia Ceed II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Ireneusz
Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW
Wyraźne haczenie na dźwigni skrzyni nawet przy spokojnym przekładaniu biegów, nic złego jednak się nie dzieje, nie zgrzyta.
Kia Ceed II Hatchback 5d