Ocena kierowcy - Kia Ceed II Kombi

Simonus, 9 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2013
Kia Ceed II Kombi 1.6 GDI 135KM 99kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Na prawdę bardzo dobry samochód jak za te pieniądze.
Zastanawiałem się nad zakupem nowego samochodu w wersji kombi w kwocie do 60000 zł. Alternatywą dla KII było Renault Megane oraz Ford Focus. Do Francuza zniechęcił mnie silnik beznzynowy z turbospężarką, co wróży mu raczej krótką żywotność. Natomiast Ford w tej cenie miał słabszy silnik. Po dopozażeniu wersji M w czujniki parkowania zapłaciłem za samochód z rocznika 2013 59 800 zł. Jak na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu i zdecydowanie nie żałuję mojego wyboru. Wysoki komfort jazdy, dość ekonomiczny silnik, dobre zawieszenie i duża przestrzeń w środku to jest to czego oczekiwałem od Ceeda.
Silnik ma wystarczającą moc (zdecydowanie odradzam słabszą wersję 1.4). Niestety jak na benzyniaka do 3 tysięcy obrotów mamy do czynienia z "turbodziurą" i dlatego ocena to 4 a nie 5. Poza tym silnik jest na prawdę bardzo dobrze wyciszony
Do skrzyni biegów nie mam absolutnie żadnych zarzutów. 6 biegów sprawdza się rewelacyjnie do w miarę ekonomicznego trybu jazdy.
Jak dla mnie rewelacja. Na ślimakach potrafię jechać bez obawy ponad 70 km/h, gdzie inni kierwocy zwalniają do 40-50 h/h. Samochód dobrze trzyma się jezdni i jest dobry kompromis pomiędzy twardością zawieszenia a komfortem
Do przodu i na boki bardzo dobrze. Z tyłu jak w każdym nowym kombi nez rewelacji, stąd obowiązkowym zakupem są czujniki parkowania
Nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Wszystko jest rozmieszczone ergonomicznie i obsługa jest intuicyjna
Klima mogłaby zdecydowanie wydajniej działać. Niemniej jest dobrze
Jedno z największych kombi w klasie pod względem bagażnika i miejsca dla pasażeró
Nie ma się do czego przyczepić
Po przejechaniu 4200 km w niecałe 4 miesiące średnie spalanie wyszło 7,3 l.
Jestem bardzo zadowolony z zakupu i jakbym mógł cofnąć czas to ponownie zdecydowałbym się na Ceeda.
Przy takim przebiegu nie ma prawa dziać się absolutnie nic
Przy takim przebiegu nie ma prawa dziać się absolutnie nic