Ocena kierowcy - Kia Ceed II Kombi

po23, 8 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2012
Kia Ceed II Kombi 1.6 GDI 135KM 99kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Samochód cichy, komfortowy, bardzo dużo miejsca w środku jak na kompakt (wersja kombi). W wersji L bardzo dobrze wyposażony.
Niestety, nie czuje się tych 135 kM. Do wyprzedzenia TIR-a na trasie potrzeba trochę czasu. Być może to wina skrzyni automatycznej. Nie jeździłem z manualną. Za to cichy i bezawaryjny. Nie bierze oleju.
Ogólnie w porządku. W górę przełącza bardzo szybko, nie szarpie. Redukcja wolniejsza niż w DSG. Chyba jednak wpływa na zmniejszenie dynamiki samochodu.
To moim zdaniem najmocniejsza strona tego auta. Nie przechyla się nadmiernie na zakrętach, ale jest sprężyście, komfortowo i cicho -żadnego stukania i pukania na nierównościach od zawieszenia. Super! Za to opony Hankook radzę od razu wymienić - tragedia.
Jak na współczesny samochód bardzo dobra (kombi). Czujniki z tyłu czasem się przydają, ale nie są konieczne.
To po zawieszeniu druga największa zaleta samochodu. Obsługa bardzo intuicyjna. Świetne fotele z przodu. Znakomity, niesamowicie czytelny, wielki prędkościomierz, oddzielny wyświetlacz na desce z godziną i temp. Wyświetlacz radia też czytelny. Świetny zestaw głośnomówiący do telefonu.
Bez zastrzeżeń, zarówno zimą jak i latem. Klima automatyczna, dwustrefowa, dwa tryby. Regulacja intuicyjna.
Bardzo dużo miejsca zarówno z przodu, jak o z tyłu. Mam 185 cm wzrostu i mimo, że mam fotel odsunięty prawie do końca, za mną ktoś trochę niższy usiądzie bez problemu.
Do ok. 120-130 km/h jest cicho. Potem im szybciej, tym głośniej. Jak na samochód kompaktowy za niewygórowaną cenę jest nieźle.
Gwarancja 7 lat, w tym 5 lat na silnik i skrzynię. Koszty przeglądów przeciętne. Drogie oryginalne klocki hamulcowe.
Myślę, że samochód jest wart swojej ceny. Kupiłem go pod koniec roku już z rabatem za rocznik.
Na większych nierównościach coś skrzypi w desce rozdzielczej po prawej stronie.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 135KM 99kW [l/100km]