Ocena kierowcy - Kia Ceed II Kombi

Kia Ceed II Kombi 1.6 GDI 135KM 99kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Inne : stukające szyby przednie
Inne : trzeszczące uchwyty
Inne : spryskiwacz tylny
Potrzebowałem szybko nowego samochodu, bo poprzedni poszedł do kasacji. Kia ceed SW (wersja business line) była dostępna od ręki. Prezentuje sie super, w szczegolnie w środku. Z zewnatrz czarna w środku czarno szare wykonczenie. Główne zalety przestronna, w miarę dobrze wygłuszona, ładna, dobry silnik. Główne wady -raczej drobne stukające szyby gdy sa lekko otwarte (na wybojach), trzeszczące uchwyty w drzwiach, średnia nawigacja, źle rozwiązanie spryskiwanie tylnej szyby.
Szukałem wolnossącej jednostki i taka na szczęście znalazłem. Zapewnia dobra dynamikęchoć potrzebuje wysokich obrotów. Ale za to mało pali. Dla potownania 1.6 (115km) w BMW spalał mi średni 11 litrów, 1.6 (115 km) w Citroenie spalał mi średnio 9,5 litra, a ten spala średnio 8,5 litra w mieście. Jakby co komputer przekłamuje wyliczenia o 0,4 litra.
Precyzyjna, nie ma się do czego doczepic.
Dobrze się rpowadzi, jednak w zakrętach nalezy uważać przy większych prędkościach.
Nie jest źle, choc mogłoby byc lepiej. Dobrze że mam kamerę cofania
Szyby stukają, gdy sa lekko uchylone, a droga jest nierówna (podobno ten typ tak ma- ulubiona wymówka serwisantów) W tej wersji uchwyty od drzwi trzeszczą, choc odnotowuję znaczny spadek trzasków w miare użytkowania. Tylny spryskiwać nie rozpryskuje płynu ale go po prostu wylewa. No nawigacja srednia jak wszytskie fabryczne, mam nadzieję że w ramach aktualizacji to zmienią. Głos zamiast półtora mowi ciągle półora. Zle są oznaczenia ograniczenia predkości. Plus jest jeden jest wygodna i prowadzi prawidłowo.
Działą bardzo dobrze. Ma dużą zaletę, jak jest rozgrzany samochód to nie wali po twarzy przy włączaniu gorącym powietrzem jak to miala w zwyczaju moja stara beemka.
Sporo przestrzeni. W mojej ocenie więcej niz w i30, toyocie auris, ktorymi przez pewen czas jeździłe.
Jest dobrze. Choc zawsze mogłoby być lepiej. Na pozoiomie mojej saterh bMW serii 1 z 2006r.
chyba nie będzie źle
Warto