Ocena kierowcy - Kia Ceed II Kombi

Montana310, 6 lat temu
Silnik 1.6 CRDi 110KM 81kW
Rok produkcji 2015
Kia Ceed II Kombi 1.6 CRDi 110KM 81kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Auto kupione w marcu 2016 roku na wyprzedaży rocznika. Od samego początku użytkuję samochód 50% miasto ( Kraków) i 50 % trasy - przeważnie do 200km. Dla mnie był to świadomy wybór jakości do ceny, więc nie oczekuję od samochodu z segmentu C, że będzie autem z wersji premium.
Z silnik jestem bardzo zadowolony. Pracuje cicho i jak na diesla czasami wykazuje minimalne drgania. Dość szybko się nagrzewa, wykazuje dużą elastyczność i przede wszystkim dość oszczędny. Z racji swojego litrażu silnik musi być wkręcany na wyższe obroty, aby żwawo przyspieszał. Dla niewtajemniczonych silnik jest na łańcuchu i nie posiada koła dwumasowego, co dla mnie jest dużym atutem
Pracuje ładnie, krótki skok lewarka. Jedyne co zauważyłem, to lekkie szarpnięcie przy zmianie z pierwszego na drugi bieg - w starszej wersji tego modelu, którym jeździłem też występowało takie zjawisko, więc albo to moje "umiejętności", albo ten model tak ma.
Auto dobrze wybiera nierówności i nie jest podsterowne. Choć przy szybkiej i brawurowej jeździe na pewno może rozszczarować.
Jak dla mnie ok. Jedynie lusterka wsteczne mogłyby być nieco większe ( jak np. w focusie).
Dużo schowków ( na okulary, w podłokietniku, kieszeń na telefon, normalny schowek, kieszenie na napoje, schowki w podłodze bagażnika, itd.), które znacznie ułatwiają przechowywanie najpotrzebniejszych rzeczy.
Klimatyzacja manulana, która dobrze działa. W upalne dni w 30 sekund po zapaleniu auta zaczyna "wiać" zimnym powietrzem. W zimie trochę dłużej trzeba poczekać na ciepłe powietrze, ale bez tragedii.
Podróż dla czterech dorosłych osób nie jest problemem. Mam 185 cm wzrostu i za kierownicą mam wystarczajającą ilość miejsca.
Wyciszenie jest na przyzwoitym poziomie.
Jak na prawie 1,5 roku użytkowania to jedynymi kosztami są paliwo, ubezpieczenia i wymiana oleju ( ja wymieniam co 15 000zł, a nie jak sugeruje Kia co 30 000km). Koszty serwisu typowe jak dla klasy C.
Auto wybrałem właśnie ze względu na cenę i wyposażenie. U konkurencji ceny nawet z wyprzedaży rocznika były wyższe o minimum 5000 - 6000zł.
Zgłoszona skrzypiąca gąbka fotela kierowcy i trzeszczący plastik w zabudowie radia. Obydwie usterki będą naprawione z gwarancji.
Jak dotychczas brak poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 110KM 81kW [l/100km]

6,8