Lista ocen Kia Ceed III Hatchback (27) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lalosala
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Skrzynia działa ok, choć nie rozumiem zachwytów "dziennikarzy" nad nią. Posiada typowe wady skrzyni dwusprzęgłowej, czyli "nie umie" pełzać po odpuszczeniu hamulca, czuć że jest to wymuszone, po rozgrzaniu potrafi lekko szarpać. Zmiana biegu z 1 na 2 jest przeciągana w nieskończoność, ale to chyba efekt WLTP. Wyprzedzanie w trasie lepiej poprzedzić redukcją poprzez manetki przy kierownicy, bo sama skrzynia po wciśnięciu gazu do podłogi ma...
~Dżyszla
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Czasem zdarza się problem z wbiciem I lub wstecznego biegu - ale to samo miałem w i30. Jest to irytujące, gdy trzeba ruszyć spod świateł, a tu zonk... Szczególnie, że utrzymywanie auta na biegu nie tylko uniemożliwi działanie systemu auto-stop (korzystam tam, gdzie wiem, że cykl świateł jest bardzo długi) ale i podnosi obroty silnika, jeśli nie wciśnie się hamulca (to jakaś tajemna procedura startu? ciekawe zaskoczenie i chyba ciekawostka...
~Ehooo
Hatchback 1.5 T-GDI 160KM 118kW
7DCT dobra ale nie rewelacyjna. Czasami się gubi i nie wie co ma zrobić i potrzebuje kilku sekund do namysłu. Czasami potrafi zrzucić bieg przy kick-downie dosłownie na 0,5s, żeby potem zmienić na wyższy, więc tak naprawdę zamiast przyśpieszać zmarnowaliśmy kilka cennych sekund na dziwne zmiany biegów. Do spokojnej jazdy jak najbardziej skrzynia jest w porządku
~Krzysztof
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Wybrałem specjalnie manuał, proponowano mi automat ale wyczuwa się w nim zmianę przelożeń. Lubię wachlować biegami więc nie stanowi to dla mnie problemu, sprzęgło bierze trochę wysoko ale to kwestia przyzwyczajenia. Skrzynia dodatkowo przy przełożeniu wydaje dźwięk jak w rajdówce.
~Kamil
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Skrzynia manualna bywa mało precyzyjna, czasem bieg nie wchodzi tak jak powinien, szczególnie wsteczny. Jak dla mnie również jest "zbyt krótka". 6 bieg wrzucamy przy 70km/h! w mieście jeżeli chcemy jeździć oszczędnie to trzeba naprawdę często zmieniać biegi.
~krzysiekk92
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Bardzo dobrze zestrojone przełożenia. Samochod przyspiesza sprawnie i rozsądnie pali. Niestety praca lewarka czasami drażni. Wsteczny niekiedy nie wchodzi. Idealnie nie jest ale nie ma dramatu.
~Piotr
Hatchback 1.4 DOHC 100KM 74kW
Pozytywne zaskoczenie - krótki skok, lekki przyjemny opór. Nie jest prawdą to co mówią o problemach z wrzuceniem wstecznego - wszystko wchodzi bez problemu. Dobrze wyskalowana skrzynia względem obrotów.
~Miszka
Hatchback 1.4 DOHC 100KM 74kW
Bardzo sporadycznie pojawiają się problemy z wrzuceniem biegu wstecznego, ale naprawdę bardzo rzadko. Po za tym chodzi bardzo dobrze i uwielbiam ten "klik" przy zmianie. "Robi klimat"
~Michał
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Wsteczny! Wchodzi słabo, czasami trzeba kilka razy próbować... Pozostałe biegi też potrafią czasami się "zbuntować". Gdybym kupował auto dziś, wybrałbym automat.
Dziennik kosztów dla Kia Ceed III Hatchback
7,2
~AdamWalter
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Ruszanie zrywne tym automatem powoduje boksowanie kol. Bardzo czesto szarpie przy ruszaniu (nie nadaje sie do jazdy w korku) oraz potrafi przeskoczyc o dwa biegi.
Kia Ceed III Hatchback