Ocena kierowcy - Kia Ceed III Hatchback

Kondzio, 4 lata temu
Silnik 1.4 DOHC 100KM 74kW
Rok produkcji 2018
Kia Ceed III Hatchback 1.4 DOHC 100KM 74kW 2018-2019 - Oceń swoje auto
Inne : o dziwo bardzo podoba się mim znajomym , a ja myślałem że trzeba wydać ok 200-300 tytś pln na nowy samochód by wzbudzał takie emocje, być może pkt widzenia zależy od pkt siedzenia i to mi się w d... poprzewracało, ale niektórzy znajomi robili mu zdjęcie, dziwnie się czułem... bo ponad 3 x droższy samochód nie wywoływał nigdy takich reakcji i zachowań, może po prostu jest bardzo ładny
Najbogatsza wersja z tym silnikiem (wersja L z pakietembussines line ), instalacja LPG założona w salonie. Przez niecały rok przejechałem ponad 10 tyś km. Nic się nie zepsuło, z LPG pracuje idealnie, małe spalanie - od min 8 l do maks 9,5. Minusy to silnik (poprzednio miałem i mam samochody z większymi i mocniejszymi silnikami z turbinami), w tym mam wrażenie że rowerem szybciej bym się rozpędził spod świateł... może to kwestia przyzwyczajenia, do dużo mocniejszych i szybszych aut. Przyśpieszenie (nie ma różnicy czy benzyna czy LPG) to tragedia - boję się wyprzedzać. Na plus - ładny (przyciemniane szyby, felgii 17, full LED światła, skórka na siedzeniach, kamera cofania itp) i super oszczędny - średnio ok 8,5 l LPG, oraz wielkość (parkowanie itp) - wersja HB, kombi było dużo dłuższe, potrzebowałem małego samochodu dla wysokiej osoby i oszczędnego. Fajnie działa asystent pasa ruchu, kiepsko tempomat, bo nie jest aktywny (w moim 2-gim samochodzie mam aktywny który sam hamuje i przyspiesza) i w tym już ze 2 razy zahamowałem w ostatniej chwili. Poza tym powyżej pewnych prędkości (może 100, może 120 jest głośny - słychać koła). Generalnie tak sobie jak porównuję go do mojego 2-go autka, ale tamto było ze 4 razy droższe od tego, więc może niepotrzebnie tyle krytyki, ale mogło być lepiej. Generalnie ze względu na powolność auta i hałas przy wyższej prędkości mam mieszane uczucia i chyba teraz dołożył bym np 50 tyś i kupił coś innego - np skode superba 2.0 tdi 190 z fajnym wyposażeniem można mieć za ok 120-130 pln, albo może kie sportage diesel 4x4 . Wiem że to inne samochody ale różnica jest niewielka w kasie, a zupełnie inaczej jeżdżą, Dlatego dałem że 2x bym już nie kupił
super cichy - wszyscy myślą ( i się już kilka razy pytali) że to hybryda jak powoli jadę, to plus, spalanie na LPG super, minus osiągi (strasznie wolno)
super nic nie haczy itp
podobnie do forda focusa - czyli chyba dobrze, czy nawet b.dobrze
ładna, ładny lakier, płetwa rekina na dachu itp - może się podobać
jest ok, do tyłu jest kamera cofania,
minus za brak możliwości regulacji podłokietnika - jest za krótki (brak regulacji na wysokość i długość
wszystko ok, chociaż nie mam podgrzewanej przedniej szyby to i tak b.szybko odparowuje
jest ok - jeżdżę sam, ale nawet jak zdarzyło mi się 2 razy przewieść kogoś (nawet z tyłu (4 osoby) - było ok
dok ok 79-80 super cicho, do ok 100-120 ok, później bardzo głośno, a powyżej 140 - tak samo bez względu na prędkość. Głównie słychać z okolicy kół (toczenie się), może wydam 5 tyś i go całkowicie wyciszę?, zresztą chyba szkoda bo słaby silnik żeby dłużej jeździć jak 2 lata
na razie zerowe, ps w spalaniu podałem wartości LPG
2-giego takiego ładnego i tak wyposażonego i w nowej budzie bym nie kupił za takie pieniądze
nic się nie dziej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 DOHC 100KM 74kW [l/100km]