Lista ocen Kia Ceed III (59) - Karoseria

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gto73
Hatchback 1.4 DOHC 100KM 74kW
Wygląda fajnie. Jakość materiałów w środku moim zdaniem dobra, są miękkie i miłe w dotyku. Zobaczymy jak odporność kokpitu na zarysowania mam wrażenie że jeden ślad już został po torbie żony. (trochę słabo) Miejsca dla czteroosobowej rodziny jest sporo.( to nie suv ani van tylko kompakt) Bagażnik też jest pojemny. Wyjechaliśmy na ferie i nie musiałem zakładać boksu dachowego. Dwie bardzo duże walizki i trzecia średnia plus torby zmieściły...
~Darek
Kombi Facelifting 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Stylistyka samochodu moim zdaniem jest rewelacyjna. Spasowanie i montaż jak to fabryczne raz się udało a raz nie. Podczas odbioru nowego samochodu z salonu proponuję sprawdzenie równości szczelin drzwi, klapy bagażnika i maski. W moim przypadku klapa bagażnika wymagała regulacji, a lewe tylne drzwi były nieco niżej od przednich. Zauważyłem to dopiero po opuszczeniu salonu lecz serwis nie miał z tym najmniejszego problemu. Nie uważam tego za...
~Michał
Kombi 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Jeśli chodzi o wygląd to kwestia gustu, mnie osobiście bardzo się podoba. Chociaż szczerze to wszystkie auta tej klasy są teraz do siebie podobne. 12 lat gwarancji na poszycie. Jak z lakierem jeszcze nie wiem, z premedytacją wybrałem kolor srebrny, żeby wszelakie ryski były najmniej widoczne. Honda w kolorze mokka rysowała się od samego patrzenia. Tutaj mam nadzieję będzie nieco lepiej.
~aBe
Kombi 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Obecne wodne lakiery spełniające normy środowiskowe to już nie ta twardość powłoki co kiedyś. Trzeba przywyknąć bo nie mamy na to wpływu. Niestety fabryczne naklejki np zabezpieczające wrażliwe miejsca przed kamieniami spod kół są niechlujnie przyklejone. Jak i czarna folia na drzwiach. Chyba ktoś się dopiero uczył. To do poprawki. W mojej wersji tylko żarówki w halogenami. Wszystko inne w led.
~Ehooo
Hatchback 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Niezły wygląd, lampy full LED z przodu i przyciemniane szyby z tyłu odmieniają to auto o 180stopni w stosunku do ubogich wersji. Jedna gwiazdka odjęta za lakier, od samego patrzenia się rysuje (u mnie akurat kolor czarny, więc wystarczy, że przejdzie mrówka i mamy ryski). Takie czasu, super ekologiczne lakiery, rysujące się od samego patrzenia.
~Bartłomiej
Kombi 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Największe wada tego samochodu to tylny zderzak który już przy przejechaniu 700 km daje die we znaki podczas nierówności. Zamontowany jest tylko na kilku śrubach i ślizgach zostawiających wiele do życzenia. Tylne nadkola się ruszają nie są zamontowane na sztywno jak i sam zderzak z tyłu
~Karol
Hatchback 1.4 DOHC 100KM 74kW
Dzisiejsze lakiery samochodowe są trudne w utrzymaniu przy codziennej eksploatacji samochodu. W przypadku Ceed'a jest podobnie, jeżeli jesteś fanem car detalingu wówczas radzę wybrać dobrej jakości środki czyszczące (ścierki), lub wizyty na myjniach bezdotykowych lub dobrych myjniach ręcznych.
~Michał
Kombi 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Dalej mi się bardzo podoba ;) lakier, no cóż, przy obchodzeniu z lupką widać gdzieniegdzie mikro odpryski, czy ryski, ale parkując na publicznych parkingach i jeżdżąc dużo w trasie jest to nie uniknione. Jak wspominałem, kolor srebrny robi robotę.
~Kamil
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Lakier piękny ale jak powszechnie wiadomo w nowych autach - nieszczególnie trwały. Po 2400 km i 3 myciach bezdotykowych już widać drobne ryski. Rant drzwi nie przetrwał również delikatnego dotknięcia o betonowy bloczek.

Usterki Kia Ceed III

Kia Ceed III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Łukasz
Kombi 1.6 CRDi 115KM 85kW
Był odprysk po kamieniu w nowym aucie u dilera . Co znalazłem to i element był do lakierowania . Na szczęście był nie duży akceptacja usterki po obniżce cenowej i dokladkach