Ocena kierowcy - Kia Ceed III Hatchback

gto73, 5 lat temu
Silnik 1.4 DOHC 100KM 74kW
Rok produkcji 2018
Kia Ceed III Hatchback 1.4 DOHC 100KM 74kW 2018-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto prowadzi sie bardzo pewnie i stabilnie.
Kupiłem auto z przeznaczenie do jazdy po mieście (15 tys. km/rok miasto, trasa 3-4 tys./rok.). Moja ocena na początek eksploatacji jest bardzo pozytywna. Auto jest ciche prowadzi się pewnie. Dokładniejsza ocena po przejechaniu większej ilości kilometrów. Aktualnie jeżdżę autem 3 tydzień. Zrobiłem przez ten czas 1500km.
100 koni mechanicznych niestety tylko do miasta. Najsłabszy element jeżeli chodzi o jazdę w trasie. w górach przy bardzo stromym podjeździe też brakowało mocy. (Ocena może być jeszcze błędna ponieważ nie przekroczyłem jeszcze 3000obr/min co np. w trasie dawało przy ustawionym tempomacie 108 km/h). Wybór jednak był świadomy chciałem prosty silnik bez turbo to mam.
Pracuje lekko i precyzyjnie. Jedynie przy wstecznym wymaga większej uwagi czasem nie wchodzi.
Układ jezdny uważam za mocną stronę tego auta. Dla mnie prowadzi się precyzyjnie. Jest odporny na boczne podmuchy wiatru. Wspomaganie jest odpowiednie przy każdej predkości
Wygląda fajnie. Jakość materiałów w środku moim zdaniem dobra, są miękkie i miłe w dotyku. Zobaczymy jak odporność kokpitu na zarysowania mam wrażenie że jeden ślad już został po torbie żony. (trochę słabo) Miejsca dla czteroosobowej rodziny jest sporo.( to nie suv ani van tylko kompakt) Bagażnik też jest pojemny. Wyjechaliśmy na ferie i nie musiałem zakładać boksu dachowego. Dwie bardzo duże walizki i trzecia średnia plus torby zmieściły się do bagażnika przy obniżonej podłodze.
Moim zdaniem jest dobrze. Słupki przednie w małym stopniu ograniczają widoczność .Lusterka wsteczne mogły by być troszkę większe (tj.wyższe). Jak dla mnie jedyny mankament to rozbudowane lusterko wsteczne z czujnikami na linii mojego wzroku. Widoczność do tyłu uzupełniają czujniki i kamera. Elementem wpływającym na widoczność z którego jestem najbardziej zadowolony to pełne światła led. Super polecam.
Wszystko na swoim miejscu i pod ręką. Obsługa nawigacji i radia prosta i reagująca szybko na dotyk. Automatyczne zmieniające się światła drogowe ułatwiają podróż. (Czasem tylko głupieją i przed nadjeżdżającym pojazdem z przeciwka lubią mignąć). Minusem jest brak gniazda zapalniczki ub usb w tylnej części auta. Zastosowanie tego elementu w pakiecie za dopłatą to moim zdaniem przesada. (Business Line to przecież nie podstawowy pakiet a gniazdo z tyłu brak)
Auto szybko się nagrzewa. System automatycznego odparowywania szyb po uruchomieniu super. Klimatronik trzyma ustawioną temperaturę, tylko w słoneczny dzień słabo widać ustawienie temperatury na pokrętle. Podgrzewanie tylnej szyby i lusterek też działa szybko. W tym pakiecie powinny być moim zdaniem nawiewy na tył.
Pomimo mojego wzrostu 192 cm uważam że jest bardzo dobrze. Po zajęciu pozycji za kierownicą nic nie uwiera w kolana, do dachu jest jeszcze luz. Ustawienie kierownicy wygodne w każdym kierunku. Regulacja odcinka lędźwiowego fajny gadzet umila podróż. Dla dziecka za tatą też pozostaje jeszcze miejsce.
Auto jest ciche przynajmniej prędkości 110 km/h ponieważ szybciej jeszcze nie jechałem. Potwierdzam że jedynym mankamentem jest zbyt słabe wyciszenie bagażnika z tej części auto docierają szum opon i inne dźwięki otoczenia.
Przebieg przez 3 tyg. 1500 km. Trasa 350 km w jedną stronę i powrót pozostałe km w promieniu 3-10 km od domu czyli trasy krótkie. Na dzień dzisiejszy spalanie średnie od początku 6.9 l/100. Z zastrzeżeniem że przez ten czas nie przekroczyłem 3000 obr/min. Koszt wymiany oleju i filtra po 2000 km pytałem w serwisie 270 zł do zaakceptowania
Bardzo dobrze. Wersja Business Line w metaliku za 71500zl. Wyposażenie prawie pełne. Klimatyzacja automatyczna, pełne światła led przód i tył, nawigacja, kamera cofania i czujniki, alufelgi 17". Tyle za te pieniądze jestem zadowolony.
Okaże się na pierwszej wymianie oleju po około 2 tys. km. Mam zastrzeżenia do prawego koła przy hamowaniu dźwięk jak w starym aucie przy zdartych na max klockach. Reklamujemy i zobaczymy.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 DOHC 100KM 74kW [l/100km]