Lista ocen Kia Clarus I Sedan (19) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ffiffi@onet.eu
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
To co się przytrafiło mnie jest rzadkością,lub nawet ewenementem.Bez żadnej widocznej przyczyny,po nocnym postoju,samochód zaczął nagle okropnie kopcić.Po rozebraniu okazało się,że pierścienie dobre,uszczelniacze dobre,bez progów,rys na gładzi,elipsowania cylindra.Cuda.Założyłem oryginalne pierścienie nominalne,nowe usczelniacze i to samo.Kupiłem silnik o trzy lata młodszy i jest ok.Stary nie dawał mi spokoju,dałem go znajomym z poltechniki,a...
~voltaire
Sedan 2.0 i 16V 133KM 98kW
wymiana pompy hamulcowej z uwagi na \"pocenie sie\" 350zl koszt oryginalnej w serwisie, wymiana sprzegla ok 300zl, wymiana lozyska w prawym kole, wymiana tylnych amortyzatorow po \"wytluczeniu\" jednego na polskich dziurach i sportowych sprezynach , a tak poza tym wymiany eksploatacyjne
~Paweł
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
Jedyna poważna usterką i dośc denerwującą jest zacinający się zacisk tylnych hamulców. Jak się zatnie to tył nie hamuje, co zresztą czuć, zlekceważenie tego może skończyć się wymianą klocków i tarcz. Ale podobno ten typ tak ma.
~Cegiel
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
porzebieg 160tyś skrzynia wyje, sprężarka klimatyzacji wyje, rozrusznik musiałem robić bo się skończył, tylne zaciski do regeneracji, sprzęgło się kończy (ale to eskploatacyjny materiał) - za dużo tego, ale w trasie nie stanął :-)
~gzn756@o2.pl
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
jadac po drodze w nocy dosc szybko przejechalem przez tory po pozniejszych ogledzinach okazalo sie ze pekla lapa trzymajaca silnik,żeliwne gucio i samochod musial postac u mechanika :/
~Prezes
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
najgorzej jest z elektryka, wystepowały gdzies przebicia w skutek czego musiałem dokonac wymiany rozrusznika. Silnik bez zarzutow wymiona uszczelka pokrywy zaworow i nic wiecej
~bubis@tlen.pl
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
Przy 150 tys. pękł pasek rozrządu japoński, sporo przed terminem wymiany). Naprawa silnika 2000 PLN. Ale to się może zdarzyć (podobno) we wszystkich autach.
~jan-stan
Sedan 2.0 i 16V 133KM 98kW
po 55-ciu tyś km wymiana tarcz hamulcowych przednich , drążka stabilizatora oraz tłumika tylnego to chyba za wcześnie
~zipper26
Sedan 2.0 i 16V 133KM 98kW
nic poważnego ale przejechałem dopiero 30tyś.
~Stoper 20
Sedan 2.0 i 16V 133KM 98kW
Jeżdżę tym samochodem zbyt krótko aby się wypowiedzieć.
Kia Clarus I Sedan