Ocena kierowcy - Kia Clarus I Sedan

Damien, 11 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 133KM 98kW
Rok produkcji 1998
Kia Clarus I Sedan 2.0 i 16V 133KM 98kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Karoseria : korodują głównie błotniki przód i tył ele bez tragedi
Układ hamulcowy : tak jak wczesniej wspomniany słaby reczny trzeba czesto poprawiac ale to nie wielkie koszta
jesli macie pytania piszcie odpowiem.
2.0 dohc robi dobrą robote (silnik na 2wałkach czyli zmienna faza rozrządu) naprawde moze zadziwic , silnik lubi wysokie obroty bardzo łanie kreci do 7tyś. jak prawdziwy japoński motor (oczywiscie przy pałowaniu lubi wypic)
zawieszenie bardzo miekkie do spokojnej jazdy bardzo przyjemne, ale poszalec sie zabadzo nieda
jesli chdzi o klimatyzacje jest ok. ładnie chłodzi nie ma z nią problemu jedynie jest troche za głośna i sprężarka musi wejść na obroty okoł 2 min. żeby powiało porządnym mrozem
Przestrzeni dużo zwłaszcza dla pasażerów , z tyłu bajka prawie jak w bmw 7
napewno mogło by być lepsze przy wyższych predkosciach (powyżej 120km/h robi sie dosc głosno) ciezko mi jest porónac mniej wiecej jak w fordzie fokusie I
Auto kupiłem w 2008 za 5000,- z pełną dokumentacją w prawie pełnej opcji brakuje tylko skór , nic na rynku z tego rocznika (\'98) za te pieniacze nie oferuje tak wiele czyli centralny,wspomaganie,ele.lusterka,4xczyby,abs,2xpoduszka,klima plus oczywiscie przestrzeń i komfort jazdy(naprawde zaskakuje)koszty eksploatacji nie są takie duże , aczkolwiek jesli chodzi o cene rynkową auta a ceny czesci rzeczywiscie mogą czasem dziwić.Tak jak ktoś wczesniej wspomniał napewno ciezko sprzedać za rozsądne pieniądze ja po 2 nie udanych próbach zrezygnowałeym ze sprzedaży ,lepiej zajeździć na amen, chociaż mam dwóch potencjalnych kupców (znajomi) szkoda mi sprzedawać auto w tak dobrej kondycji prawie za bezcen.Ja osobiscie jestem zadowolony z auta i polecam innym , ale oczywiscie wczesniej trzeba dobrze sprawdzic żeby nie kupić jakiejś kaszany i pożniej pisac ze auto to wielka \"kupa\" złomu. Pozdrawiam i polecam
wymiany tylko części eksploatacyjnych (w odpowiednim czasie) nigdy nie miałem niespodzianek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 133KM 98kW [l/100km]

8,7