Lista ocen Kia Picanto I (109) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szumek
Hatchback 1.1 DOHC 65KM 48kW
nie wiem jak oni to zrobili, że to tak mało pali. Przejeżdziłem tym autem 1200 km po Krecie (teren mocno górzysty, strome podjazdy na drugim biegu itd) i średnie spalanie wyszło mi 5,5 litra !!! a naprawdę go nie oszczędzałem i pedał miałem często w podłodze :)
~bbiskupski@yahoo.com
Hatchback 1.1 DOHC 65KM 48kW
Chyba najwieksza wada malej KII. Spalanie w miescie 7,5-8l/100km, a w trasie jezeli bedziemy jezdzili ze stałą predkoscia kolo 100km/h wynosi 6,5-7, natomiast chcac troche powyprzedzac i redukowac biegi niestety spalanie wynosi tyle co w miescie czyli 7,5-8l/100km.
~BaTuT
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Koszty utrzymania są całkiem niewielkie. Ubezpieczenie to wydatek około 300 złotych. Wymiany wszelkich filtrów i oleju też nie przerażają. Jedynie utrzymanie 7 letniej gwarancji jest dosyć kosztowne, zrezygnowałem z niej po 3 roku.
~white-star
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Jest dobrze, ale dane producenta o spalaniu jakiś 4,5 litra na setkę są z kosmosu. Przy jeździe w zimie po mieście wypala tak około 8l, natomiast przy jeździe w trasie sporo mniej bo około 6l.
~Crazyautofan
Hatchback 1.1 DOHC 65KM 48kW
Jesli chodzi o ceny czesci to sa tanie. Awarii brak wiec tylko planowe wymiany. Co do zuzycia paliwa duze alusy robia swoje ,ale za to ten wyglad.Srednie spalanie z 6 miesiecy 7,66l/100km
~janek02
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
jak ktoś jeździ ekonomicznie to spali średnio 5.5, a jak ktoś ma ciężką nogę to spalanie może poszaleć. U mnie min.5.1 do max 6.0 ale jeżdżę poza miastem i eco.
~dionizy
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
to auto lubi dobre paliwo. Prędkość do 100 km/h to jest jego górna granica oszczędności, powyżej lubi już ssać więcej. Co do przęglądów są w takiej cenie że do dzisiaj robie je w ASO.
~gregor3
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Mój egzemplarz spełnia normy katalogowe. Dla mnie b. dobrze. Warunek- umiarkowana jazda, tak do 100 km/h. Patrz na normy w świadectwie homologacji! Są trochę wyższe.
~G+I Karton
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Dlaczego tyle pali? Jest bez klimy Przy jeździe pomiescie w zimie teraz ponad 8 litrów Stały poziom zużycia paliwa około 7 litrów. Muszę sprawdzić na trasie
~rolling_stone@op.pl
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Srednia miasto/trasa bez ecodrajwingu i tym podobnych debilizmów to 7,5l/100km-ocene pozostawiam innym.w zasadzie bez odchyłek.Trasa to zwykle 130km/h