Ocena kierowcy - Kia Rio I Kombi

DewREW, 10 lat temu
Silnik 1.3 i 82KM 60kW
Rok produkcji 2004
Kia Rio I Kombi 1.3 i 82KM 60kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : martwi pływanie samochodu przy hamowaniu, charakterystyczne nurkowanie
nic nie zaskoczylo bo wszystkiego sie spodziewalem, dobrze sprawdzilem autko przez zakupem jak i slabe punkty tego modelu. wszystko sie potwierdza, czyli.. tragedii nie ma. Zmieniłem olej w skrzyni, wymieniłem kable i świece, wymieniłem wentylator chłodnicy, wymieniłem chłodnice klimy bo sobie uszkodziłem rurke, wymieniłem zarówki panelu na led, dach zaklejony przez 1 wlasciciela wiec wody w bagazniku brak, gaz zalozony. jest dobrze. narazie nie mysle zmieniac. martwia trochę niepewne hamulce i nurkowanie auta jak i rzucanie budą przy powiewach.
jeśli chodzi o zawodność - narazie zero, silnik chodzi płynnie, ładnie, zbiera się. wymieniłem oczywiście swiece i kable, bo o to sobie dbam. jezdzi na tyle na iile stac to 1.3 . przy klimatyzacji traci moc ale to oczywiste, jest po prostu za slaby. jednak ciesze się że dobrze sobie radzi, w trasie jak i po miescie.
wkurza mnie chrobotanie lewarka gdy opieram na nim reke, wkurza mnie grzechotanie gałki gdy silnik ma obroty powyzej 3,5tys . wsteczny ze zgrzytem. ale to wszystko norma. wymieniłem olej w skrzyni.
prowadzi się dobrze ale irytują mnie bujania się auta na wietrze, odnosze wrazenie jakby buda miała odlecieć i zmieniała tor jazdy podczas gdy koła suną dalej na przód.
wiadomo - za głośno, a 1.3 lubie obroty, wiec wrazenie jakby jechało się formułą. ale.. ma to swoj urok.
czesci tanie - poza tym niewiele wymieniłem bo nie było narazie potrzeby. założyłem gaz, wiec za 100zł robie ponad 400km czyli 1km - 20gr.
zapłaciłem za autko 9tys, z przebiegiem 72tys od pierwszego własciciela, auto pewniak. założyłęm gaz za 3 tys (nie oszczedzałem na instalacji, bo uwazam to za głupote oszczedzac na instalacji - ma byc idealna zeby gaz nie zrobil naszemu portfelowi krzywdy). uważam ze to auto jest warte swojej ceny, uwazam ze bedzie sluzyc mi dobrze, przynajmniej bardzow nie wierze, ajak bedzie czas pokaze.
padł mi wentylator chłodnicy. wymieniłem świece z ngk na denso. wymieniłem kable z mobisa na beru - beru nietrafione , maja za krótkie fajki i przewody od temperatury sie gną - zmieniłem na ngk i narazie ok - a dziwne bo dotychczas ngk nie miały u mnie dobrej opinii.
nie no brak, mam nadzieje ze tak pozostanie...

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 82KM 60kW [l/100km]

Kia Rio I Kombi