Ocena kierowcy - Kia Rio I Kombi

sz, 8 lat temu
Silnik 1.3 i 82KM 60kW
Rok produkcji 2004
Kia Rio I Kombi 1.3 i 82KM 60kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
wiadomo, budżetowe auto. ale za ta cene nie ma nic lepszego z klimą
1.3 cudow nie mozna oczekiwać, wyprzedza się powyżej 3 tysięcy obrotów, a przy włączonej klimie to powyżej 3,5 bo auto traci 1/5 mocy :)
trochę się ta piątka drze juz przy 110 km/h, wsteczny wyje jak... nie wiem co :) ale nie jezdzi sie na wstecznym czesto wiec luzik :)
Na wysokim profilu opony 70 i na kolach 14 trochę sie buja mimo braku luzów w zawieszeniu, nie polecam wchodzenia zbyt szybko w zakręt :)
Tylna szyba - tragedia - nie da sie ocenic odległości przez to że jest mała i wyoblona, przednie słupki trochę duże, poza tym nisko się siedzi - światła aut mijających dosyć rażą
Jest to mimo nazwy innej nazwy producenta - combi. Małe ale combi. bez wyjmowania przedniego siedzenia wejdzie nam cos od dlugosci 1,5m - po złożeniu tylnych siedzen, jeśli wykręcimy przednie siedzenie - 2,5 m. Można dosyć naładować bo w tylnych amortyzatorach jest guma, na której auto siedzieć będzie jak się przeładuje :) Gumy można zawsze wymienić na większe - bo jak doładujesz to światła dają po koronach drzew :)
grzeje bardzo dobrze, już po 2-3 km w aucie jest ciepło nawet przy mrozie, klima tak sobie - przy 30 stopniach ledwo daje radę, ale to może dlatego, że nie wiem kiedy była nabijana :)
4 osoby się mieszczą, pięc też od biedy jak jedna ma 50 kilo :) dosyć pakowny. Można jechac do bułgarii na wczasy w 4 osoby.
powyżej 115 słychać rozpaczliwe wycie małego silnika - ale jak sie spieszysz to można i 150 ciąć :) z drugiej strony nowa astra też wyje przy silniku 1,6 także może jestem zbyt czuły na tym punkcie
Maksymalne zanotowałem załadowane auto - pedał w podłodze - 10 litrów, minimalne przy jeździe 70 na godzine - w trasie może nawet spali 6 litrów. Mam za słabe nerwy na to:)
kupiłem auto z klimą bez gazu za nieco ponad 4 tys. wymieniłem komplet hamulców tył (bosh) i łożyska za 500 zł z robotą... gaz 1900 sekwencja. Na tym moje inwestycje się skończyły. Zrobiłem juz 10 kk. Mankamentem jest fakt ze wyżłopał koło 1,0 l oleju na te 10 kk ale to chyba kwestia tego ze kilka razy zaserwowałem mu maraton 2-3 h przy prędkości ~140 km/h
narazie nic, skorodowane przewody hamulcowe z tyłu,
nie wiem jak z tym olejem, gość który sprzedawał mówił, że bierze olej, jest zalany 10w40, spróbuje zalac takim samym innej firmy i się zobaczy :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 82KM 60kW [l/100km]

7,8