Lista ocen Kia Rio I (91) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 132 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~juser
Kombi 1.3 i 75KM 55kW
niestety kie z tamtych okresów męczą uszkodzenia pierdółek. A to przycisk nie działa, a to szyba się nie otwiera, a to jakiś kabelek zardzewiał, a to zimne luty się zrobiły, plastik ułamał, klamka zacięła itp. No niestety, ale takie pierdółki dosyć często padają. Perfekcjonistom może to przeszkadzać. Ale każda \"złota rączka\" sobie na pewno z nimi bez problemu poradzi. Ja wszystko robiłem sam.
~Robert
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
Auto stało dwa miesiące i tarcze przednich hamulców tak zardzewiały że hamowanie wyglądąło jak pulsacyjne mimo że było ciągłe:) Ale się wytarło i jest ok. Urdzewiała wewnątrz auta blaszka która mocuje tylną kanapę. No cóż, ale to auto ma przecież już 4 lata:) Niskie zawieszenie skutkuje oberwaniem tylnych chlapaków wskutek zjazdu z polskich \"niskich krawężników\"
~Krystian
Kombi 1.3 i 75KM 55kW
Hmm, niestety drobiazgi, ale sa problemy czasami z nimi. np. tylnia wycieraczka, szybko woda podchodzi i czasami trzeba sniedz sciagnac, aby prad przewodzic do silniczka. klamka od bagaznika problem tak jak wyzej. I to chyba jak na razie jedyny problem jaki odnotowalem no jeszcze zawiasy skrzypia w lecie, ale tak jest w kazdym aucie jesli sie nie nasmaruje.
~jacekmarek&@o2.pl
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
To niestety nie jest VW i tu zatrzeszczy, tam coś jęczy, ale do opanowania. jestem typem ktróry nie toleruje skrzypów więc mopzna mi wierzyc że to się da opanować. 1. Drgające wsteczne lusterko 2.przedmuchy w uszczelce drzwi kierowcy 3.skrzypiaca klapa bagażnika 4.pęcherze na masce
~JarKo.
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
Klasyka w tym modelu - tylne amortyzatory, a dokładniej: badziewne gumy na przegubie łączącym karoserię z tłokiem. Niestety, wymieniłem po gwarancji, która jest na 1/2 roku lub 15 tys. Radzę wymieniać wcześniej, nawet jak stuki są sporadyczne. Małe problemy z domykaniem sie prawej szyby (usunięte).
~DewREW
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
padł mi wentylator chłodnicy. wymieniłem świece z ngk na denso. wymieniłem kable z mobisa na beru - beru nietrafione , maja za krótkie fajki i przewody od temperatury sie gną - zmieniłem na ngk i narazie ok - a dziwne bo dotychczas ngk nie miały u mnie dobrej opinii.
~piotrch
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
w prawie 5-cio letnim okresie eksploatacji miałem 2 usterki ,1. tuleje gumowe amortyzatora tył(powraca co 10-15tyś) polecam kupno nowych amortyzatorów na allegro, taniej wychodzi,a jakość ta sama co naprawa w serwisie no i gwarancja, 2.stuki w silniku,po wymianie oleju ustąpiły
~Krystian
Kombi 1.3 i 75KM 55kW
Hmm. autkiem przejechalem ok, 15000 odkad je kupilem i naprawde mnie nie zawiodlo...no raz dziwny dzwiek jakis podczas szybszych predkosci z kola sie wydobywal, ale okazalo sie, ze lozysko cos nie takie bylo..po wymianie ok, i do teraz spokoj:)
~jacuś
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
Trzeszczy uchwyt pasa bezpieczeństwa przy uchu kierowcy. Tłucze się oparcie tylnej kanapy. Dobijają tylne amortyzatory. Szumy na uszczelkach szyb. Drży kierownica, drążek zmiany biegów i ... właściwie wszystko drży. Tylne drzwi skrzypią.
Dziennik kosztów dla Kia Rio I
8,8
9,2
~Oktawian
Sedan 1.5 i 16V 108KM 79kW
W ciągu pół roku zepsuła się tylko instalacja doprowadzająca prąd do świateł tylnych. Przetarł się przewód pod listwą bagażnika po naprawie przez elektryka ( zrobił to w 20 minut ) wszystko działa.