Lista ocen Kia Rio I (97) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 126 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jacekmarek&
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
Wentylacja skuteczna w okesie wzmożonej wilgoci,choć głośna na 2 biegu - najczęściej używanym. Latem wentylator słabo dmucha przez nawiewy na pasażera, które mają kiepski kąt ustawiania nawiewu. Ogrzewanie wystarczające, choć po przekęceniu gały na czerwone nie bucha gorące powietrze. Ale zmarznąć się nie da.
~mairon@wroclaw
Sedan 1.3 i 75KM 55kW
lato-ponizej 100km/h z otwartymi oknami jest ok.powyzej duszno,wentylator na wiekszych obr. b. glosny,tylna szyba paruje a jej ogrzewanie trzeba wyl. recznie,brak nagrzewnicy elektr.,po ok. 5km temp.silnika pozwala na wlaczenie ogrzewania,przydatne sa owiewki na szyby przednie
~PiotrekFiSiO
Kombi 1.3 i 75KM 55kW
Brakuje mu klimatyzacji. W upalne dni to na prawdę wkurzające. Natomiast zimą nawet przy 20 stopniowym mrozie potrzebujesz jedynie do 5 km trasy aby w aucie zrobiło się jakbyś siedział 10 cm od kolektora wydechowego. Bardzo szybko się nagrzewa.
~Krystian
Kombi 1.3 i 75KM 55kW
Nie posiadam klimy, ale w aucie ogrzewanie dziala bez zarzutu, aczkolwiek jesli ustawimy aby obieg powietrza byl nie z zewnatrz a tylko w samochodzie to szyby zaczynaja parowac. mi jednak to nie przeszkadza bo caly czas mam ustawiony obieg z zewnatrz
~JarKo.
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
Szybko się nagrzewa! Dość cicha, 4-pozycyjna dmuchawa, bardzo dobry nawiew wymuszony. Przy regulacji kierunku strumienia powietrza przydałaby się mieszanka: szyba przednia+kabina. Niestety, słaby nawiew do wnętrza bez włączenia dmuchawy.
~jacekmarek7@o2.pl
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
Nie paruja szyby w trakcie jazdy. Ogrzewanie siarczystą zima nie najmocniejsze ale wystarczające. Grzeje się przecietnie - kilka km trzeba ujechac albo kilka minut na postoju. Wiem co mówie mam LPG i zwracam na to uwage.
~igero@wp.pl
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
W porównaniu do poprzednich aut, ktorymi mialem okazje jezdzic (ASTRA, LANOS, MATIZ, Corsa) chyba najlepiej rozwiazany system wentylacji. Problem zaparowanych szyb praktycznie nie wystepuje.
~maciek
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
garażuję samochód. Trzeba włączyć nagrzewanie tylnej szyby na moment przy wyjeździe z garażu. Potem nie ma problemu. Mógłby być czujnik temperatury na tylnej szybie, ale to nie problem.
~Oktawian
Sedan 1.5 i 16V 108KM 79kW
Ogrzewanie działa sprawnie . Klimatyzacja też ale ma jedną wadę mianowicie nawet po ustawieniu nawiewu na twarz zimne powietrze leci przez otwory w dole deski rozdzielczej na nogi.
~sz
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
grzeje bardzo dobrze, już po 2-3 km w aucie jest ciepło nawet przy mrozie, klima tak sobie - przy 30 stopniach ledwo daje radę, ale to może dlatego, że nie wiem kiedy była nabijana :)