Ocena kierowcy - Kia Sportage I Standard

Silnik 2.0 i 16V 118KM 87kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Kia Sportage I Standard 2.0 i 16V 118KM 87kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na razie jast to jedyny niezawodny element w tym samochodzie, a mam go od nowego.
Układ hamulcowy : korozja przewodow hamulcowych !!!!!!!!!!!
Układ elektryczny : Slaba jakosc uzytych przewodow i oslonek!
Inne : Okropnie wykonane i zabezpieczone spawy ramy.
Auto do jazdy w miescie, dojad do jeziora, wybic sobe z glow teren. Dobry na zime [naped] troche duzo pali, ale za to pjemny,i sie go boja. Moze dla tego, ze go sobie orurowalem.
jak na nasze warunki dosc przecietne wykonanie, jesli sie nie dba o swiece czystosc przewodow, potrafi zawiesc. Na pokrywie zaworow wystepuje wzmorzona koroja [tlenki],trudny dostep do wszystkich elementow silnika, poza tym ok.
tu akurat nie mam zastrzezen, moze dlatego, ze malo jezdze w terenie.
tez jestem zadowolony, natomiast wystepuje bardzo silna korozja ramy i wszystkich polaczen spawanych, sruby sie urywaja od nowego, bardzo niestaranny montaz, ale daje sobie rade sam, sprezyny tyl dwa razy wymieniane na oplowskie i chodzi. Czesto smaruje wal, i dwa razy do roku opukuje rdzawe miejsca.
Gdyby nie awarie [ciagle] podnosnika tylnych szyb, bylby ideal.
Jak dla mnie w srodku za twardo, moze jestem zbyt wygodny?
Jak na te klase i pieniadze nie ma co narzekac.
Jezdze tylko z zona, ona jest zadowolona, tylko twierdzi ze za mala przestrzen na nogi.
uwazam ze nie jest zle.
Caly czas jezdze na sekwencyjnym gazie.
bez.
Jak juz wspomnialem wykonanie tego samochodu jest nadzwyczaj niechlujne, uzyto kiepskich materialow, tak wewnatrz jak i na zewnatrz auta. Najwiecej problemow sprawiaja przecierajace sie kabelki, ukrecajace sie sruby, korozja, pekajace plastiki, kiepsko polozony lakier.
Sam dbam o auto, nie daje go dotykac zadnym mechanikom, a tym bardziej serwisowi, ktoremu nie dowierzm. Acha, drganie przednich kol oczywiscie da sie zlikwidowac, i ten problem jest mi nie znany.Delikatne wycieki spod pokrywy zaworow polikwidowalem,jak rowniez zlikwidowalem korozje walu nap. i tylnego mostu. Gdyby nie ciagle przecieranie sie przewodow ABS przy kolach bylby prawie ideal. A prawie robi roznice.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 118KM 87kW [l/100km]

12,2