Ocena kierowcy - Kia Sportage I Standard

Silnik 2.0 i 16V 118KM 87kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Kia Sportage I Standard 2.0 i 16V 118KM 87kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Spełniła pokładane w niej oczekiwania.
Wystarczająca moc , czasami trochę przydało by się więcej dynamiki przy starcie na skrzyżowaniu ale jak na tę kategorię auta nie ma co narzekać.
Bez zastrzeżeń.
Pewne prowadzenie , bardzo dobry promień skrętu w tej kategorii aut. Trwały nie wymaga częstych ingerencji.
Wysoka pozycja kierowcy, dobra widoczność, jednym słowem bez zastrzeżeń.
Mimo że to auto bardziej terenowe niż na długie trasy to podróżując w trasy około 1000 km nie miałem na co narzekać .. Jest w porządku.
Wentylacja .. tutaj nie najlepiej.. bez klimatyzacji byłby problem z parującymi szybami. Ogrzewanie bardzo dobre..
Naprawdę wystarczająca.. Nie ma się co czepiać.. Jeśli miałby być to pojazd rodziny to przydałby się ociupinkę większy bagażnik.
Posiadam wersję z Włoch, ta ma wyciszenie na dobrym poziomie jednak w wersji pochodzącej z polskiego salonu, którą posiada ktoś z mojej rodziny salonu było odczuwalnie gorzej..
Naprawdę na dobrym poziomie. Myślę że jak na tą kategorię aut można być zadowolonym. Średnie spalanie na gazie to około 13 litrów, w ekstremalnych warunkach 15, nigdy nie udało mi się zejść poniżej 10,5 .. Na tą masę i gabaryt auta uważam że to wynik dobry
To chyba jej największy plus.. Za niewielkie pieniądze otrzymujemy rasowe auto na grzyby i ryby.. Sprawdzi się na mieście i w dalszej podróży..U konkurencji zapłacimy sporo więcej za to samo.. Nie ukrywam że szukałem innego auta na początku a do Kia podchodziłem z rezerwą. Teraz nie żałuję wyboru.. Pora już rozejrzeć się za czymś nowszym ale w myśl zasady: Jak dbasz tak masz .. auto odwdzięczyło mi się z nawiązką..
Oprócz rzeczy eksploatacyjnych i związanych z wiekiem typu struchlała guma nie miałem poważniejszych awarii. Części łatwo dostępne i tanie jak przysłowiowy barszcz..
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 118KM 87kW [l/100km]