Ocena kierowcy - Kia Sportage I Standard

Andrzej, 5 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 128KM 94kW
Rok produkcji 1999
Kia Sportage I Standard 2.0 i 16V 128KM 94kW 1994-2002 - Oceń swoje auto
Takiego auta szukałem od dawna! Dużo zadbanych egzemplarzy, które nie widziały terenu! O połowę tańszy w zakupie niż Grand Vitara z tych samych roczników!!!
2.0i DOHC 16v 128 KM. Silnik wystarczający do tego samochodu.
Byłem zaskoczony jak poprawnie i dokładnie wchodzą biegi! Do tego przyzwyczaił mnie Audi A4 B5. Nie rozczarowałem się.
Każdy samochód na ramię prowadzi się inaczej niż osobówka. Przechyły w zakrętach i na przejeżdżanych rondach to norma. W czasie ostrego hamowania trochę nurkuje.
UWAGA!!! BARDZO DUŻO ZANIEDBANYCH I ZGNIŁYCH SPORTAGE I NA RYNKU WTÓRNYM!!! Mój egzemplarz nie widział terenu! Rama zdrowa! Niewielkie wypryski na błotniku i progach.
Siedzi się wysoko jak w dostawczaku. Brak regulacji wysokości fotela kierowcy!!! Doskonała widoczność na przód i boki! Gorzej do tyłu.
Brak regulacji wysokości przednich siedzeń! Przełączniki na desce rozdzielczej zasłania kierownica! Brak lampki sygnalizacji włączenia świateł! Brak trzymania bocznego siedzeń!
Klima mimo upływu 20 lat działa bez problemu.
Zaskakująco dużo miejsca dla pasażerów i kierowcy! To nie honda CR-V! Ja mam 186cm i jest bardzo wygodnie.Brak trzymana bocznego siedzeń!
Powyżej 90 km/h zaczyna robić się głośno.
Biorąc pod uwagę, że to wysokie auto terenowe, które waży prawie 1,5 tony, to 15 litrów gazu na sto kilometrów w cyklu mieszanym nie jest to dużo.
Auto z 1999 klima, gaz, el. 4 szyby, el. lusterka. I tylko 6500 pln!
Znajdzie się tego trochę... Usuwam na bieżąco.
Sprzegiełka piast przednich uległy awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 128KM 94kW [l/100km]

12,3