Ocena kierowcy - Kia Sportage II

Rok produkcji 2009
Kia Sportage II 2.0 CRDI VGT 150KM 110kW 2009-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : wyciek po 3000 km i co dalej
Inne : Serwis do niczego
Przy zakupie jest tak, że obiecuje się wszystko przed zakupem. Po zakupie mają cię w głębokim poważaniu. Serwis kiepski tak jak obsługa. Jestem zbulwersowany dlatego postanowiłem dodać opinię. Gwarancją 7 Lat to też trik marketingowy: \"Kup samochów a my będziemy go 7 lat naprawiać\". TYLKO NIE MÓWI SIĘ ŻE NAPRAWY TRWAJĄ A W SERWISIE NIE GWARANTUJĄ SAMOCHODU ZASTĘPCZEGO.JA dostałem starego grata bez klimy i śmierdział olejami.
Silnik jest wystarczający jak na te gabaryty, ale podczas przyspieszania szczególnie na 1 ,2 i3 biegu dostaje doła. Tak jak by się dławił.
Źle dobrane przełożenia
Strasznie twarde zawieszenie
Trzeba dobrze uważać i wyglądać prze okna. Czujnik cofania, który proponują w salonach to sciema i próba namówienia klienta na samochód tanią tandetą
Jak na diesla dużo pali zejście do 6na100 to trudna sztuka. Tzreba liczyć 7 w trasie i 8 do 9 w mieście
Gdyby mi zwrólici kasę kupił bym europejczyka droższego, ale bez niespodzianek!!!!
Skrzypiąca poduszka powietrzna to nie awaria wg. KIA ta sama sytuacja z opuszczającym sie siedzeniem kierowcy.Plastiki mają też dużo do życzenia, poprostu odpadają.
Po 3000 km silnik zaczął wyrzucać z siebie olej. Serwis stwierdziłą, że się jeszcze dociera. Oddalili mnie do domu. Po 6000 wróciłem ponieważ zauważyłem już widocznie, że olej ubywa z silnika. Wtedy się zdecydowali usunąć usterkę. Po prawie 2 tygodniach dostałem naprawiony samochów z olejem w silniku poniżej stanu i to samo z płynem w chłodnicy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDI VGT 150KM 110kW [l/100km]

7,8