Lista ocen Kia Sportage III (101) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~b-artur
SUV Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW
Co do przestrzeni - miałem tutaj największe wątpliwości. Jak już pisałem, przeniosłem się z Vectry (kombi), gdzie naprawdę trzeba by się postarać, żeby nie mieć miejsca. I tutaj super zaskoczenie - Sportage oferuje bardzo dobre warunki podróżowania. Przede wszystkim jest wysoki, siedzimy w nim wyżej co bardzo podnosi komfort. Co do przestrzeni wokół - jest bardzo podobnie jak w Vectrze, a w niektórych wymiarach nawet lepiej, co mnie bardzo...
~Maciej Lorek
SUV Facelifting 1.7 CRDi 115KM 85kW
Za kierownicą wygodnie zajmie miejsce zarówno 190 cm byk, jak i drobna kobietka. Mały minus za brak regulacji wysokości fotela pasażera (jest w wyższych wersjach wyposażenia). Tylna kanapa wygodna, miejsca na kolana jest sporo, nawet gdy taki byk za kierownicą siedzi. Środkowe miejsce ma pas z dachu (średnio łątwo go zapiąć, jak już wszyscy siedzą na miejscach) i jest sporo wyżej od bocznych miejsc, więc wysocy tam nie siądą. Pas środkowy nie...
~Jahu55
SUV Facelifting 1.7 CRDi 115KM 85kW
No i tak wysokosc dla kierowcy ok, miejsce na kolana ok, szerokosc takze dobrze. Pasazer z przodu podobnie ale z tylu tragedia. Jestem przecietnego wzrostu 184 cm nie leze na fotelu jak jezdze ale aby z tylu miescil sie fotelik dla 5 latka i odrobina miejsca na nogi? Za pasazerem fotelik dla 2 latki i minimalne miejsce na nogi. A siedzisko srodkowe nawet dziecko przy zamontowanych dwoch fotelikach sie nie zmiesci. Baa dziecko nie otworzysz...
~Tomasz
SUV Facelifting 2.0 GDI 166KM 122kW
Duży przestrzenny samochód dla rodziny. Cztery osoby podróżują bez problemu. Przy zakupie auta zwracałem na to szczególna uwagę, zawsze ustawiam przednie siedzenie pod siebie a potem siadam na tylnym i sprawdzam czy siedzę wygodnie. W tym aucie nie maiłem z tym problemu. Przy moim wzroście 183 cm bez problemu również nad głową (jak żona prowadzi 163 cm, to za nią mogę założyć nogę na nogę jak w domu w fotelu.
~Kierowca
SUV 1.6 GDI 135KM 99kW
Miejsca w samochodzie jest bardzo dużo. Z przodu między kierowcą a pasażerem wygodnie i przestronnie. Nawet przy dużych gabarytach nie ma problemu. Gorzej z osobami niskimi, może być kiepska widoczność. Z tyłu po zamontowaniu 2 fotelików dziecięcych zmieści się jeszcze jedna szczupła osoba. Po przesunięciu fotela kierowcy maksymalnie do tyłu pasażerowie mają sporo miejsca na nogi (nawet dzieciaki w fotelikach)
~lukas
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Przestrzeń dla wszystkich 4 (czterech!) osób - zdecydowanie wystarczająca. Mam 190cm wzrostu, nie muszę odsuwać maksymalnie fotela kierowcy, więc z tyłu przestrzeni dla pasażera jest bardzo dużo. Bagażnik mógłby być większy; jest płytki przez pełnowymiarowe koło (17cali) schowane w dolnej części bagażnika. Gdyby kiedyś producent zdecydował się na dojazdówkę, albo zastosowanie run flatów, wówczas bagażnik byłby pojemny.
~Rafał L
SUV 1.6 GDI 135KM 99kW
Przestrzeń dla kierowcy - bardzo dobrze. Mam 190 cm a moje nogi o nic nie chaczą. Rodzina z tyłu też ma mnóstwo miejsca. Schowki, miejsca na napoje litrowe w każdych drzwiach, kubki na środku oraz w tylnym podłokietniku sprawiają, że jest dobrze. Raczej nie zaśmiecam auta - tak, więc dla mnie pozytywnie. Lecz schowek na okulary to chyba tylko na dziecinne - ledwo wepchałem (znalazłem właściwy sposób - teraz wchodzą).
~resolute
SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW
Wystarczajaco dużo miejsca dla mnie [ 180 cm ] i pozostałych pasażerów. U mnie wersja cieżarowa więc i tak mogę zabrać 4 osoby a tyle ma nasza rodzinka i w zupełności wystarczy. Ktoś pisał że mało schowków, niech kupi Berlingo III, takie które właśnie sprzedałem zeby kupić KIA. W berlingo było naprawdę masa schowków ale niestety jakością i komfortem mocno odbiegało od opisywanego samochodu.
~Misiek
SUV Facelifting 2.0 CRDi 184KM 135kW
Wnętrze z przodu zabudowane - taki zamysł konstruktorów i ok nie brakuje miejsca, ALE mam fotelik syna i brakuje i 1-2 cm...a to już jest troche słabe. Zaznaczam iż fotelik jest 360 i w przypadku normalnego nie żadnego problemy, ALE. Z tyłu dla dzieci ok, nie mam uwag, płaska podłoga to plus, nie to co w octavii. Mniej miejsca z tyłu niż w delcie za to bagażnik SUPER.
Dziennik kosztów dla Kia Sportage III
7,9
9,1
~kayanna
SUV 1.6 GDI 135KM 99kW
sporo, więcej niż w A6, któa dotąd była moim ideałem (spotkała się na drodze ze ,,spiąca królewną,, i zakończyła swój żywot, tzn u mnie, bo sądzę, że zmyslny pan mechanik-kupiec zrobił z niej prawie nówkę) z tyłu wystarczająco miejsca dla 3 osób przód naprawdę wygodny, siedzenia świetnie trzymają, po przejechaniu w ciągu 2 dni 1800 km nie czuje się typowych dolegliwości